Валерій Мельник, директор  нашого підприємства “Аграрний Фонд Терещенка”, розповів про осінні результати роботи.

“Аграрний Фонд Терещенка” вперше проводить жнивну кампанію у складі “Кусто Агро”. Господарство обробляє поля Житомирської області у селах Троща, Бурківці, Іванопіль, Медведиха, Мала Волиця, Дубрівка, Галіївка. Земельний банк складає 7,5 тис. га піщаних та чорноземних ґрунтів, на яких вирощують кукурудзу, соняшник, ріпак, озиму пшеницю та ячмінь.

Інвестиції “Кусто Агро” в технічне оснащення

Цьогоріч на виробництві відбулися суттєві зміни у зв’язку з надходженням інвестицій від “Кусто Агро”: збільшився парк техніки та змінилися технології вирощування та обробітку. Завдяки “Кусто Агро” господарство покращило свої технологічні операції. Віднині агрономи використовують агрегати із захватом 12-18 м, серед яких борони та культиватори.

Крім того, компанія придбала нові трактори John Deere та новий самохідний обприскувач. Змінили також технологію вирощування: з поверхневого обробітку ланів на оранку та глибоке рихлення. Також почали вносити необхідну кількість мінеральних добрив і ЗЗР. 

Підсумки збору врожаю

У результаті “Аграрний Фонд Терещенка” отримав хороші врожайності озимого ріпаку, озимої пшениці, соняшника й кукурудзи. Остання показала найвищий результат у порівнянні з минулими роками. Якщо говорити у цифрах, то озима пшениця склала 69,8 ц/га, ріпак — 31,5 ц/га,  ячмінь — 72,7 ц /га,соняшник — 35,2 ц/га, кукурудза — 105,1 ц/га. 

Попри складнощі через погодні умови та інші фактори під час посіву та жнив, не виникло жодних перебоїв техніки під час виконання техоперацій. Нові технології допомогли приорати рослинні рештки, а глибоке рихлення ґрунту дозволило краще провести розпушування.

Як забезпечувалось виконання робіт?

Для виконання польових робіт було залучено п’ять тракторів: три з плугами і два з глибоким рихленням. До цього арсеналу також увійшли три комбайни і три трактори з перенавантажувачами.  На полях “Аграрного Фонду Терещенка” вже посіяли озимий ріпак, озиму пшеницю, кукурудзу. 

На полях працюють менеджери, які не одну добу моніторять роботу механізаторів та комбайнерів у полі та контролюють усі процеси жнивної кампанії. 

Також компанія закупила принтери. Якщо раніше всі папери доводилося оформляти вручну, то автоматизація прискорила і спростила відпуск машини після завантаження.

Турбота про селян

“Аграрний Фонд Терещенка” дбає про добробут своїх орендодавців. За ініціативи компанії  оновили медичне обладнання на ФАПі села Бурківці, надали допомогу в облаштуванні храму в смт Іванопіль, а дітям із багатодітних сімей подарували дві путівки у спортивно-оздоровчий табір “Корчагінець”.

Агропідприємство також допомогло в організації Дня села, а ветерани та учасники Другої світової війни отримали матеріальну допомогу. Для дитячого садку у с. Галіївка придбали телевізор, а до новорічних свят підготували смачні подарунки.