Нещодавно у компанії “Кусто Агро” запрацював новий напрямок — садівництво та ягідництво, який очолила Тетяна Резоненко, директорка “Альфабет Агро”.

Пайовиків “Кусто Агро” у різних регіонах неодноразово цікавило питання створення робочих місць. Саме тому компанія почала впроваджувати нові напрями діяльності — садівництво та ягідництво.

Підприємство “Альфабет Агро” вирощує ягоди на Житомирщині — екологічно чисті, за практикою органічного землеробства, та на Вінниччині за типовим принципом вирощування. Під ці культури відведено 220 га.

Вирощування ягід у “Альфабет Агро”

На Житомирщині зосереджено чимало земель саме для органічного землеробства. Тут у селах Володимирівка та Суємці “Альфабет Агро” будуть вирощувати полуницю та смородину. До того ж, у цьому регіоні постійно бракує вільних вакансій, тому “Кусто Агро” створить тут додаткові робочі місця.

Ще один фактор — вдале розташування водойм, оскільки ці культури вимагають значної кількості поливів.

Ягоди “Альфабет Агро” відповідають усім вимогам і пройшли випробування Держстандарту. Підприємство планує вирощувати полуницю по трьох циклах протягом 15 років, смородину – 10 років, вишню – 15 років. Планові показники та технологію вирощування затвердили провідні спеціалісти агрономічної, інженерної та економічної служб “Альфабет Агро”.

Продаватимуть як свіжу ягоду, так і заморожену. Підсумки роботи компанія підіб’є у червні на Полуничному фестивалі у Суємцях.

Створення робочих місць

У 2020-му “Альфабет Агро” планує залучити до збору врожаю ягід близько півтисячі людей. Також компанія має домовленості із Баранівською ОТГ та Калинівським центром зайнятості.

Підсумки ягідного сезону-2019

Минулого року підприємство закупило імпортні садженці, яка дала можливість отримати хороший урожай. Більша частина врожаю пішла на заморозку, яку провели на Вінницькому підприємстві Fruktona VN, а також реалізували на внутрішньому ринку та серед працівників компанії. У 2020 році “Кусто Агро” розпочне експортувати свою продукцію.