Нещодавно ми повідомляли про наш перший урожай органічних суниць. І тепер вирішили розповісти, а чому ж, власне, ми культивуємо органічне землеробство?

Органічне землеробство — це соціально відповідальний проект

Органічна продукція приносить прибуток не відразу. Крім того, ризики вирощування таких культур дещо вищі. Тому простіше було б займатися традиційними культурами. Але органічна продукція — це бережне ставлення до землі та навколишнього середовища. В традиційному землеробстві використовуються хімічні засоби захисту рослин та нітрати. Органічне ж землеробство користується лише “чистими” методами, які не шкодять довкіллю та дозволяють зібрати врожай, який принесе лише користь споживачу.

До того ж, цей вид землеробства не приносить миттєвої самоокупності. Тому коли компанія займається виробництвом такої продукції — це свідчення того, що вона надовго в цьому бізнесі. І головна мета діяльності не отримати прибуток будь-яким шляхом, виснаживши ресурси, а навпаки — зберегти і примножити родючість ґрунту.

Здоровий спосіб життя набуває все більшої популярності в Україні та світі

Важливість корисних харчових продуктів буде рости, тому органічне землеробство має довгострокову перспективу. На сьогодні українці споживають дуже мало органічної продукції — в середньому на 0,4 євро на рік. Це в 90 разів менше, ніж середній показник в Європі. І щоб досягти рівня споживання Словенії чи Хорватії, де на нього припадає 23-31 євро на людину — мине не один десяток років. Але зростання органічного агровиробництва може прискорити покращення цих показників.

Ринок органічної продукції в Україні щорічно зростає на 3 млн євро

У 2016 році ринок органічної продукції складав 21-22 млн євро, а в 2017 вже сягнув 25 млн євро. За площею земель під органічне виробництво Україна посідає 20 місце у світі. І це при тому, що в розподілі сільськогосподарських земель на органічне виробництво припадає лише 1%. Основні площі залучені для вирощування зернових та олійних “зелених” культур.

До 2020 року Україна увійде в ТОП-5 світових експортерів агропродукції

Сьогодні Україна посідає 11 місце в Європі за виробництвом агропродукції. Але зважаючи на загальносвітові тенденції та зацікавленість міжнародних агрокомпаній, в Україні передбачається зростання виробництва. Важливим фактором є й те, що все тіснішими стають взаємозв’язки з ЄС. Саме тому прогнозується, що вже за кілька років Україна буде серед світових лідерів з експорту агропродукції.

Органічна продукція має значний попит за кордоном

В Європі попит на органічну продукцію росте, але обсяги земель, що виділяються під її виробництво, вже досягли максимумів. Водночас в України є резерви, і наша країна може задовольнити цей попит. Причому існує кілька експортних напрямків для української органічної продукції: перший — це зернові, бобові й олійні культури; другий — ягоди та фрукти. Це перспективні напрямки, тому компанія “Кусто Агро” й розвиває їх.