Щороку на початку літа святкується День захисту дітей. Підтримка молоді один з основних напрямів соціальної політики “Кусто Агро”, і компанія приділяє увагу дітям не лише першого червня.

Ще в 1924 році в Женеві на Всесвітній конференції, присвяченій питанням добробуту дітей було проголошено необхідність соціального захисту прав дітей. Лише через чверть століття у Парижі на сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок було засновано свято. Вже в наступному році День захисту дітей відзначався в понад 50 країнах світу. Згодом ініціативу підтримала ООН й проголосила захист прав та життя малечі пріоритетним напрямком своєї роботи. Декларація прав дитини була прийнята в 1959 році. Документ закликає батьків, громадські організації та уряди визнати права дітей і сприяти їх дотриманню. Свято має свою емблему — п’ять стилізованих фігурок, що символізують дітей довкола земної кулі.

День захисту дітей в Україні — національне свято. Відповідний указ про його відзначення був підписаний в 1998 році. В цей день більшість підприємств та громадських організацій відвідують дитячі будинки, притулки та інші державні установи. Колектив компанії “Кусто Агро” також підготував подарунки з нагоди свята. Для фельдшерсько-акушерських пунктів в селах Глинівці та Забара придбали дитячі ваги, а у Липнянську школу — електром’ясорубку.

“Кусто Агро” приділяє увагу дітям не лише першого червня. Традиційно компанія дарує солодощі дітям на Новий рік, готує подарунки першокласникам, проводить різноманітні святкові заходи. Виділяються кошти на проведення ремонту приміщень навчальних закладів.

Серед навчальних закладів, яким допомагала компанія — загальноосвітня школа в селі Липно. Це типовий двоповерховий навчальний заклад, розрахований на 300 школярів. Зараз в школі навчається 160 дітей. Нещодавно рішенням сесії районної ради було визначено цей навчальний заклад опорною школою. Тепер в цій школі мають право навчатись діти з сусідніх сіл. Вже зараз сюди приїздить 38 дітей з інших населених пунктів, в перспективі це число може зрости.

Школа неодноразово приймала обласні відбірні змагання з волейболу. Добре розвинена позакласна робота — є призери національних олімпіад з образотворчого мистецтва.

Сьогодні в районі недостатнє фінансування, вистачає лише на зарплати вчителям та технічному персоналу, й придбати щось для вдосконалення навчального процесу майже неможливо. Тому дуже важливою є активна соціальна позиція місцевого бізнесу.

“Кусто Агро” допомагає розвивати школу. Два роки тому компанія допомогла з придбанням планшета, мультимедійного проектора та екрана. Подарунок особисто презентувала директор соціальної політики компанії Оксана Антонівна Тальянчук. Тепер вчителі мають змогу використовувати презентаційний матеріал під час уроків.

Цього року “Кусто Агро” придбали електром’ясорубку для шкільної їдальні, що полегшило процес приготування їжі кухарям.

Співпраця продовжується. Існує попередня домовленість про придбання 10 столиків та стільців і вчительського столу, щоб створити кабінет інформатики для початкових класів. Це одна із перших шкіл, якщо не перша школа в районі, яка матиме такий кабінет — ергономіка робочих місць буде враховувати зріст саме наймолодших школярів.

Оксана Антонівна Тальянчук зазначає: “День захисту дітей — це не лише веселе свято для самих діток, а й нагадування, нам, дорослим, що потрібно робити якомога більше для того, аби діти зростали здоровими, щасливими, навчалися в належних умовах, а в майбутньому стали хорошими людьми та гідними патріотами рідного краю”.