Продовжуємо нашу регулярну рубрику “Географія Kusto Agro”. Сьогодні в центрі уваги село Липне. Воно розташовується в Любарському районі Житомирської області і має багату історію. Найбільш цікаві факти про поселення в нашому матеріалі.

Факт 1. Селу Липне майже 450 років — перша згадка про нього датується 1581 роком.

Факт 2. На околицях і в центрі Липного виявлено залишки поселення доби бронзи, скіфського часу, черняхівської культури, а також давньоруське поселення.

Поселення ранньозалізного віку, черняхівської культури знаходиться у східній частині села, на правому березі ріки Ліски.

Також знайдено три поселення доби бронзи поблизу села:

1) за 2-3 км на захід від Липного – на терасі правого берега річки Ліска;

2) ще одне поселення цієї доби знаходиться на протилежному березі ріки, на піщаному підвищенні. Відстань від села — 2,5 км в західному напрямку;  

3) за 300 метрів на захід від села, на лівому березі ріки Ліски.

Факт 3. Населення села складає 997 мешканців (станом на січень 2018 року). Чоловіків — 49%; жінок — 51%. За віковим складом 26% мешканців села — діти до 16 років; 58% — люди працездатного віку.

Факт 4. В селі працює школа, садочок, діє будинок культури та бібліотека. Наявні відділення “Укрпошти” та фельдшерсько-акушерський пункт.

Факт 5. Липне розташоване на відстані 10 км від районного центра — Любару, найближча залізнична зупинка знаходиться за 12 км від села — станція Печанівка.

Факт 6. В Другій світовій війні брало участь близько 100 жителів села, більшість з них загинуло. На території Липного було споруджено 4 пам’ятники на честь загиблих воїнів-односельців та воїнів-визволителів села.

Факт 7. В селі є дерев’яна церква, що зведена в 1777 році.

Церква. Фото 1992 року. Автор: М.І. Жарких

Церква. Фото 1992 року. Автор: М.І. Жарких