Продовжуємо нашу подорож населеними пунктами. Сьогодні завітаємо до Новоушицького району Хмельницької області. Там розташовується село Вільховець, в якому базується наше підприємство “Агро-Дністер”. А тепер традиційно кілька фактів з історії та сьогодення села.

Факт 1. Станом на 2010 рік в селі проживало 1447 мешканців.

Факт 2. Вільховцю мінімум 575 років. Перша згадка про село датується 1443 роком.

Факт 3. На території села і його околицях виявлені залишки поселення трипільської культури та доби бронзи.

Факт 4. За Речі Посполитої село Вільховець становило королівське майнове держання. Воно було центром Вільховецького староства та перебувало у власності роду Потоцьких, пізніше генерала Джєшкова. На той час це було багате містечко, прибутковість якого визначалася виробництвом поташу, скла (гутництво) та розробкою селітряних бурт.

Факт 5. Тут завжди мешкали люди, які не терплять несправедливості. В 1702 жителі села брали участь у повстанні проти польської влади під проводом Палія. А в 1907 році селяни рубали ліс, травили посіви, відмовлялися платити податок. Вони спалили поміщицький маєток у Рудківцях.

Факт 6. За даними різних джерел у селі в 1932—1933 роках загинуло близько 96 жителів села. На сьогодні встановлено імена 66 осіб.

Факт 7. В повоєнні роки в селі відбудували і побудували 450 житлових будинків. У Вільховці діють середня школа, бібліотека, клуб діє дільнична лікарня.

Факт 8. У 1840-1844 рр. в селі було збудовано кам’яну одноповерхову церкву. Неподалік цього місця раніше була греко-католицька церква, збудована в 1714 р. Храм св. Параскеви був дерев’яним триверхим, але у 1840 р. його розібрали.

Факт 9. Околиці села багаті на будівельний камінь, пісок, різні глини, ґрунти сприятливі для садівництва.

Факт 10. Село розташоване за 20 км від районного центру і за 54 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський.