Одне з найбільших сіл, в якому мешкають пайовики “Кусто Агро” — Вільховець. Воно знаходиться в Новоушицькому районі Хмельницкої області, і сьогодні ми підготували добірку цікавих фактів про цей населений пункт.

Факт 1. На території Вільховця та його околиць знайдено залишки поселень трипільської культури та доби бронзи. Також на території поселення є сліди перебування черняхівської культури ІІ—IV ст.

Факт 2. Село Вільховець розташоване на відстані 20 км від районного центру і 54 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський на лінії Кам’янець-Подільський — Гречани.

Факт 3. Населення Вільховця складає 1 447 осіб. В селі є середня школа, бібліотека, клуб.

Факт 4. Вільховець вперше згадується в документах 1403 року.

Факт 5. Головна пам’ятка історико-культурного значення в селі — Церква св. Параскеви. Раніше на цьому місці був дерев’яний триверхий греко-католицький храм. Його було збудовано у 1714 році, але в 1840 — розібрали. Нову кам’яну одноповерхову церкву було збудовано у 1840—1844 рр.

Факт 6. Село дуже постраждало від Голодомору. Протягом 1932-33 років загинуло 96 жителів села. Але це приблизні дані, бо офіційними установами в ті часи не вказувалось, що людина померла від голоду. Це було заборонено.

Поіменні списки загиблих зберігаються в Державному архіві Хмельницької області, але звіритися з конкретними документальними свідченнями майже неможливо. З різних причини не всі вони збереглись до нашого часу.