Ми вже повідомляли про те, що запустили платформу Good Fields. Сьогодні більш детально розповідаємо про краудфандинг загалом і про наш проєкт — зокрема.

Краудфандинг — нове слово в інвестуванні для українців. В Європі та США цей напрямок успішно розвивається, але в нашій країні ще належного поширення не отримав. “Кусто Агро” вирішили змінити стан речей — і запустили унікальний проєкт Good Fields. 

Краудфандинг — це масовий збір коштів для реалізації конкретного проєкту, найчастіше через інтернет. Саме з таких майданчиків починалися багато стартапів, творчих та благодійних проєктів.

Як працює краудфандинг?

Є дві сторони: донор — той, хто вкладає гроші, і реципієнт — той, хто гроші отримує. 

Реципієнт розповідає про свій проєкт на відкритій платформі — інтернет-сайті з механізмом збору коштів. Озвучується сума і термін, за який потрібно зібрати кошти. 

Користувачеві доступна інформація про те, скільки грошей зібрано, скільки ще залишилося і як далі рухатиметься проєкт.  

Краудфандинг втілює бізнес-філософію, яку можна описати слоганом “давайте зробимо це разом”. Перевага такої моделі в тому, що вибудовується спільнота, яка розкручує, рекламує, поширює інформацію про проєкт.

Good Fields — краудфандинг-платформа “Кусто Агро”

Ми — соціально відповідальна компанія. Протягом всього часу нашої діяльності виділяємо кошти на розвиток сіл і громад. І в процесі роботи ми стикнулись із проблемою байдужості людей до соціальних ініціатив. 

Вивчивши міжнародний досвід, ми зрозуміли, що до соціальних проєктів потрібно залучати й інші підприємства, і звичайних людей. Якщо люди вкладатимуть і свої кошти в розвиток села —  вони будуть ретельно стежити, щоб зроблене збереглось і цінувалось. Це унікальний проєкт для України. Ми хочемо запатентувати цей підхід”,Оксана Тальянчук, директорка з соціальної політики “Кусто Агро”. 

Цільова аудиторія краудфандингового проєкту “Кусто Агро” — мешканці сіл, владні структури, бізнесмени, меценати, благодійники, а також населення, яке прагне допомогти у покращенні умов у селі. Кожен може створити власну ініціативу на базі платформи Good Fields. Компанія “Кусто Агро” допоможе поширити інформацію і підтримає проєкт.

Це унікальний проект для України,  ідейним натхненником та одним із основних розробників якого був перший заступник генерального директора ТОВ “Кусто Агро” Алішер Тяжин.

Побудова спортивних майданчиків — перша ластівка

Перший проєкт, до якого мають змогу залучитись усі небайдужі — побудова двох дитячо-спортивних майданчиків. Один — в селі Вільховець Хмельницької області. Інший — в Ліщині Житомирської області. “Кусто Агро” виділило на ці проєкти половину коштів, іншу частину будуть збирати за допомогою платформи Good Fields.

Ми зацікавлені, щоб до цієї справи долучились всі небайдужі, не тільки жителі сіл, але й меценати, депутати, чиновники, успішні уродженці цих сіл — всі, хто зацікавлений допомогти селу”, — Оксана Тальянчук

Відкритість — це головна умова такого проєкту

“Кусто Агро” — прозора компанія. Всю свою діяльність висвітлює і на сайті, і на сторінках у соцмережах. Сьогодні кількість підписників сторінки у Facebook перевищує 3 тис. акаунтів. Якщо кожен з них надішле навіть по 10 грн — це вже буде вагомий внесок для вирішення важливої проблеми. 

Всі ті, хто братиме участь у фінансуванні ініціатив платформи Good Fields, будуть запрошені на відкриття цих проєктів. Також будемо поширювати імена меценатів у соцмережах та на сайті, якщо вони не заперечуватимуть. Розглядаємо можливість встановлення табличок з подяками. А для тих, хто здійснив найбільш відчутний внесок, будуть додаткові пам’ятні відзнаки. 

Ми гарантуємо прозорість і своєчасність. Всі люди будуть долучені до заходів з нагоди відкриття об’єктів. Кожен зможе перевірити, куди й навіщо пішли кошти”, — підсумувала Оксана Тальянчук.