Компанія “Кусто Агро” завжди йде в ногу з часом. Бо ми розуміємо, що без впровадження інноваційних технологій буде складно лишатися конкурентоспроможними на ринку. Сьогодні розповідаємо про ті інновації, які вже активно використовують наші господарства.

Моніторинг полів

В наших господарствах вже реалізовано відео- та фотофіксацію власним дроном. В цьому році практикували в тестовому режимі підрахунок кількості рослин, що зійшли. Результатами лишилися задоволені. І тепер у найближчих планах — закупівля ще двох БПЛА.

 

Поєднання моніторингу БПЛА з супутниковим дозволяє отримувати більш повну картину того, що відбувається в полях.

Дуже цінним додатковим джерелом інформації про вегетацію культур стала система Cropio. Вона дозволяє одразу бачити, які локальні проблеми є на полях: пересіви, недосіви, хвороби, шкідники тощо.

Коли діагностовано проблему, тоді агроном за GPS-координатами виїжджає безпосередньо на проблемну ділянку. Фотографує, описує проблему та пропонує варіант її вирішення, формуючи звіт в електронному вигляді.

Історія поля

З 2014 року «Кусто Агро Фарминг» веде історію кожного поля. Таким чином реєструється сівозміна, урожайність, індекс NDVI, зберігаються карти технологічних операцій, результати їх проведення, зокрема реакція рослин на добрива та ЗЗР у різній кількості. Підхід дозволяє уникнути післядії препаратів на культури, які будуть вирощуватися в перспективі.

Вже сьогодні завдяки зібраному за кілька років масиву інформації фахівці компанії можуть легко визначити причину поганої вегетації рослин на певних ділянках. Якщо на полі є «лисина», то одразу зрозуміло: несприятливий чинник мав місце цього року чи, можливо, схожість та вегетація рослин гірші через особливості рельєфу (пагорб, історично перезволожена ділянка). Зібрані дані може використовувати для аналізу та порівняння будь-який авторизований користувач.

Оновлення парку техніки

Зараз складно уявити успішне агропідприємство без «розумних» посівних комплексів та розкидачів добрив, GPS-керованих тракторів і комбайнів, безпечних для рослин культиваторів. Новітня техніка дає змогу швидше та ефективніше проводити операції в полі. Тому без оновлення парку техніки — неможливо досягти серйозного приросту врожайності.

Для надійної GPS-навігації в компанії користуються платним RTK-сигналом. На тракторах John Deere встановлено приймальне обладнання цієї ж компанії, на решті техніки — обладнання Trimble.

Завдяки сучасній техніці, господарства значно підвищили ефективність технологічних операцій, зокрема культивації.

Серед новинок у парку техніки «Кусто Агро Фарминг» — культиватор для міжрядного обробітку з внесенням мінеральних добрив Einböck Chopstar, оснащений сканером, який автоматично робить зміщення навіть у темну пору доби, щоб не пошкоджувати рослини в рядку.

Для якісного міжрядного обробітку соняшнику та кукурудзи у господарствах також використовують культиватор Gelio німецької компанії Agrokraft, обладнаний системою високоточного підрулювання Exact, яка незалежно від кріплення трактора зміщує раму у потрібному напрямку. «Технічний зір» унеможливлює вирізання рядка.

Водночас бур’яни знищуються впритул до нього, ґрунт розпушується, а кількість внесених гербіцидів — значно зменшується. Спочатку один такий агрегат закривав 120 га на добу. Потім механізатори господарств підвищили свої навички — і добовий обробіток збільшився до 150 га.

Сучасна техніка дозволила нашим господарствам значно підвищити ефективність технологічних операцій.

Як обрати техніку для інвестицій?

Є кілька аспектів, на які ми звертаємо увагу, обираючи трактори та агрегати. Насамперед, це ціна, виробник, оснащення новітніми системами та сервісне обслуговування. Останнє також дуже важливо — бо в разі можливої поломки техніки потрібно, щоб її швидко відремонтували. Адже простій може коштувати надто дорого. Якщо склад із запчастинами та сервісні інженери компанії-дилера знаходитимуться далеко — про оперативність ремонту можна буде забути. Тому для нас головне — щоб сервісна служба була у нашому регіоні.