Вирішили започаткувати ще одну рубрику «Кар’єра з “Кусто Агро”». Молоді фахівці компанії будуть розповідати про те, як складається їхня кар’єра. Розпочинаємо з розповіді про Віктора Гуця, який за три роки пройшов шлях від менеджера поля до директора підприємства.

— Вікторе, Ви прийшли до “Кусто Агро” вже маючи певний досвід за плечима?

— “Кусто Агро” — це моя перша компанія після університету. Прийшов я сюди в березні 2014 року. Розпочав із посади менеджера поля. Згодом почав працювати агрономом. Спочатку в селі Вільховець, а потім додалось ще одне господарство в Суємцях Житомирської області, за яке я відповідав.

Півтора року пропрацювавши агрономом, я знову змінив посаду — мене призначили директором ТОВ “Агро-Дністер”.

— Стрімкий зліт кар’єрними сходами. Які складнощі виникли, коли посіли таку відповідальну посаду?

— Не було особливих проблем та й керівництво підтримувало. Головним завданням було правильно організувати роботу: щоб все було виконано швидко, якісно, злагоджено й відповідало технології. Вчасно посіяти, вчасно внести ЗЗР — суто робочі моменти.

— Щоб такий обсяг робіт не викликав особливих проблем, необхідно мати відповідну підготовку. Де Ви навчалися?

Я навчався у Вінницькому національному аграрному університеті. Отримавши ступінь магістра, вступив до аспірантури. Закінчив аспірантуру й паралельно здобув другу вищу освіту за спеціальністю “Менеджмент підприємств та організацій”.

— Такий фах був Вашим покликанням чи збігом обставин?

У підлітковому віці я мріяв здобути медичну освіту. Але з часом зрозумів, що в аграрній сфері зможу досягнути кращих результатів. Я ріс в селі, батьки займались сільським господарством, тому змалку в мене було розуміння, що до чого. Відтоді як вступив до вишу, жодного разу не пошкодував, що обрав саме такий шлях.

— Окрім університету, Ви додатково навчались десь, проходили курси підвищення кваліфікації?

— Наша компанія приділяє багато уваги розвитку фахівців, надає їм можливість постійно вдосконалюватись. Регулярно проводяться тренінги, вже кілька років діє “Школа Кусто”. Я беру участь в усіх навчальних заходах компанії, пройшов курс в “Школі Кусто”.

—“Кусто Агро” створює хороші умови для молоді?

— Молодих спеціалістів в компанії цінують і підтримують. Тут не лише один я відразу після вишу. “Кусто Агро” йде в ногу з часом і впроваджує нові підходи та технології, а також сприяє тому, щоб співробітники мали відповідну підготовку. Це відкриває великі перспективи для молодих фахівців. Головне — працювати.

— Молодих спеціалістів цікавлять не лише перспективи розвитку, а й соціальний пакет, фінансові умови…

З цим в “Кусто Агро” все добре. Фінансові умови, які пропонує компанія, кращі, ніж в середньому на ринку. Окрім того, надається житло, службовий автомобіль. Під час польових кампаній працівників забезпечують харчуванням. Нема на що скаржитись, “Кусто Агро” різносторонньо підтримує своїх працівників.

— Ви говорили про новітні підходи та технології… Яким чином їх впровадження відбувається на конкретному господарстві?

— Політика “Кусто Агро” щодо власних фахівців базується на наданні свободи розвитку. Якщо є бажання й доцільність впровадити новітні технології — компанія буде сприяти цьому. Більше того, тут цінується ініціативність, тому до керівництва завжди відкриті двері — а там порадять, підкажуть, обговорять робочі моменти.  Нема ніяких перепон для розвитку своїх професійних здібностей.

Поділіться секретом успіху: як Вам вдалося досить швидко досягти таких результатів?

— Один із моїх викладачів колись сказав: “Якщо ти стоїш на місці — рухаєшся назад; якщо просто йдеш — стоїш на місці; а якщо біжиш — рухаєшся вперед”. В житті я сповідую саме такий принцип — чим більше працюєш, тим кращий результат отримуєш. Я переконаний, що той, хто постійно працює, самовдосконалюється, не зупиняється на досягнутому — завжди матиме успіх.