Весною 2017 року Андрій Горобець отримав нагоду пройти піврічне стажування в США. В рамках нашої рубрики “Кар’єра з «Кусто Агро»” розповідь про враження стажиста.

Андрій два роки пропрацював менеджером поля у «Кусто Агро Фарминг». В цілеспрямованому та дружньому колективі він отримав важливий досвід з організації роботи у полі, ознайомився із технологічними моментами вирощування сільськогосподарських культур, навчився швидко аналізувати та приймати ефективні рішення, вдало поєднувати роботу агронома та менеджера. Відтак робота в «Кусто Агро» стала своєрідним трампліном його професійного зростання.

“Керівництво позитивно сприйняло моє бажання поїхати на стажування за кордон, щоб отримати досвід, побачити нові технології та познайомитися з іноземними способами роботи в рослинництві. Отож компанія максимально сприяла моїй поїздці. Так «Кусто Агро» втілила мої мрії в реальність”, — розповідає Андрій Горобець.

Стажування проходило на підприємстві Sauchuk Farm, що знаходиться в штаті Массачусетс, в містечку Плімптон. Підприємство має 150 гектарів землі, спеціалізується на вирощуванні овочів та ягід для продажу в особистому магазині та маркетах регіону. На фермі вирощували салати, огірки, кабачки, картоплю, цукрову кукурудзу, спаржу, редиску, шпинат, перець, буряк столовий, моркву, цибулю. А також дині, кавуни, гарбузи, полуницю, малину та чорницю садову.

Ще одним напрямком господарства є агротуризм. В осінній час там проводиться фестиваль Corn Maze (Кукурудзяний лабіринт). Він дуже популярний в США і займає 4 га площі підприємства.

“За один день ми приймали від 1000 до 5000 відвідувачів. Крім того, на цьому заході було представлено багато розваг: пінбол, конкурси пошуку подарунків у лабіринті, можна було оглянути колекцію сільськогосподарських тварин, пострибати на батутах, особисто позбирати гарбузи для свята Гелловін. Пригощали гостей цього дійства апетитною американською картоплею, соковитими сендвічами, запашними яблучними пончиками і карамелізованим попкорном. Захід дозволяє гарно провести час та зарядитись позитивом”.

Під час перебування у Штатах Андрій ознайомився із технологічними аспектами вирощування овочевих та ягідних культур, працював із сучасною технікою та організовував технологічний процес. В його обов’язки входили: своєчасний обробіток ґрунту під посів овочевих культур, внесення засобів захисту рослин, посів овочевих культур, доставка та відвантаження продукції до супермаркету та фермерських магазинів, моніторинг шкідників на полі, також контроль працівників у теплицях та на полі, системи поливу з внесенням мікро- та макроелементів, збирання та зберігання продукції.

“Я щиро вдячний компанії за можливість стажування за кордоном та незабутні враження від поїздки, де я отримав неоціненний досвід аграрія”, — підсумовує Андрій Горобець.