Українське суспільство спонукає жінок дотримуватися традиційних сімейних цінностей, а саме: вийти заміж, народити дітей та дбати про своїх чоловіків-годувальників. Як воно бути жінкою-керівником? Через які виклики доводиться проходити, аби довести сильній половині, що успішна жінка – успішна в усьому. І якщо вона того забажає, то здатна підкорити не одну вершину. Секретами, як уміло поєднувати у собі жінку-керівника, ніжну матусю і кохану дружину з читачами поділилася начальник відділу з постачання Марта Столяренко.

У дитинстві мріяла працювати стюардесою

У дитинстві Марта була романтичною дівчинкою. Любила читати різножанрову літературу та мріяла стати стюардесою. Цю мрію успадкувала від матері, яка свого часу так само мріяла про небо. Навчаючись у Вінницькій школі №1, захоплювалася вивченням іноземних мов. По закінченні школи вступила до педагогічного університету на факультет іноземних мов. Вже навчаючись у виші, працювала перекладачем. Сьогодні вона вільно володіє англійською та знає німецьку.

З-поміж різноманіття професій обрала сільське господарство

Знання іноземної мови привело Марту Столяренко у сільське господарство. Якось довелося працювати перекладачем головного агронома «Кусто Агро», який був з Англії. Відтоді Марта, яка до цього про роботу в сільському господарстві знала лише з книжок і журналів, почала занурюватися в аграрну сферу. Головний агроном вирушав у поле, щоб навчати тонкощів агрономії, і Марта їхала разом з ним. Спочатку просто перекладала висловлювання на українську, а далі й сама зацікавилась сільським господарством. А коли англієць поїхав на батьківщину, вирішила залишитись працювати у компанії. Тоді вона вже навчалася у Вінницькому торгово-економічному університеті на факультеті «Міжнародна економіка». Так професію вчителя іноземних мов змінила на сферу сільського господарства.

Натхнення у роботі додають люди

Сьогодні Марта Олександрівна працює начальником відділу з постачання ТОВ «Кусто Агро». Напрямок цікавий і відповідальний, бо саме від її відділу залежить забезпечення компанії усім необхідним для виробничого процесу. Закупівля насіння, засобів захисту рослин, добрив, укладання вигідних тендерів – це все робота відділу з постачання. Марта Олександрівна не лише сумлінно виконує поставлені перед нею завдання, а й отримує задоволення від такої, здавалось, далеко не жіночої роботи. Зізнається, що найбільше до вподоби спілкуватися з людьми, допомагати обрати ефективне рішення на користь компанії.

Головне – віднайти компроміс

Поряд із Мартою Олександрівною працює четверо чоловіків. На запитання, чи важко цій тендітній жінці працювати у чоловічому колективі, жартома зазначає: «Я прислухаюся, до думки кожного, але, як кажуть у народі, чоловік голова, а жінка – шия, куди шия поверне, туди й голова дивитиметься». І вже серйозно розповідає: «У нашому відділі всі рівні. Ми поважаємо думку один одного і жодну не залишаємо поза увагою, переконані: кожна пропозиція має право на життя. Віднайти компроміс – ось моє головне правило, яким керуюся у роботі. А ще переконана: жінка завжди має залишатися жінкою і не покладати на свої плечі зайву чоловічу роботу». Саме тому у відділі кожен займається відповідним напрямом, а, за потреби, всі проблеми вирішують спільно.

Ранок розпочинається з обіймів і поцілунків

Крім того, що Марта Олександрівна досвідчений керівник, вимоглива до себе й інших, вдома вона кохана дружина, дбайлива ніжна матуся. Про дворічного сина Артемка, про його заспані оченята вранці, про ніжні дитячі обійми та цілунки мати може годинами розповідати. Саме з них розпочинає свій день молода жінка. Заради них здатна на багато. У родині Столяренків надають перевагу активному відпочинку. Так, нещодавно молода сім’я повернулася із Карпат, де каталися на лижах.

У чому полягає секрет успішної жінки?

«На моє переконання, секрет успішної жінки полягає у максимальному поєднанні людяності, справедливості, чесності, відвертості, професіоналізму і вмінні в усьому віднайти компроміс», – говорить керівник. Цього правила повсякчас дотримується сама Марта Олександрівна й іншим радить. Вважає, лише не зрадивши одвічним людським цінностям, можна стати успішною людиною.