ПрАТ “Калинівський Агрохім”, розташований у місті Калинівка у Вінницькій області, був створений у 1998 році на базі колгоспу “Дружба”. Після того як колгосп розпався товариство почало орендувати приміщення колишнього КСП. Протягом усього часу роботи компанія займалася рослинництвом і застосовувала лише класичний інтенсивний метод вирощування культур. Головні культури у сівозміні також майже не змінились — основну складову посівів займали пшениця, кукурудза, соняшник та жито.

У 2014 році ПрАТ “Калинівський Агрохім” стає частинкою групи “Кусто Агро”. Новим головою правління стає Іван Цьома, який до цього часу працював директором хлібопекарського заводу. На підприємстві проводиться аудит земель та техніки, якої на тої час було близько 100 одиниць застарілих і часто непрацюючих зразків. Для зменшення поточних витрат, було проведено ремонт та реорганізацію енергогосподарства підприємства – електромереж, газового обладнання. Старі колгоспні приміщення ремонтувались та переобладнувались.

 

photo5420288035548932022

Іван Цьома

Парк техніки було вирішено перенести у відокремлений підрозділ – сервісне підприємство “Сервіс-Агротех”. Таким чином механізатори та трактористи перейшли в сервісний підрозділ, а у ПрАТ “Калинівський Агрохім” залишились працівники токового господарства та обслуговуючий персонал. Такий підхід дозволив оновити весь парк техніки сучасними машинами, які “Кусто Агро” може використовувати для декількох її підрозділів, зменшуючи витрати на формування окремих технічних парків у кожному з підприємств групи.

 

photo5415594967734265787

 

На даний момент обсяг земельного банку підприємства складає близько 2500 га, який розташований у селах Байківка, Грушківці та Чернятин Вінницької області та селі Маркуші Житомирської області.  В сезоні 2017 року у сівозміні земель “Агрохіму” планується три культури – льон, кукурудза та соняшник. Плануванням сівозміни та агрохімічних заходів на полях займається централізована агрономічна служба “Кусто Агро”. Працівники – директор, агроном та робітники на місці, є прямими виконавцями рішень керівництва компанії “Кусто Агро”.

Інший аспект роботи, за який відповідає керівництво “Агрохіма” — соціальна робота на місцях. Бюджет соціальних програм формується за принципом “знизу-вверх”. Голова правління Іван Цьома, виходячи з соціальних потреб сіл формує та направляє у центральне управління “Кусто Агро” бюджет на кожен рік, який потім обговорюється та затверджується. Таким чином за останні два роки ПрАТ “Калинівський Агрохім” побудував у селі Байківці нову церкву, ремонтує дороги, вивозить сміття, розчищає сніг, надає матеріальну допомогу. Пайовик при цьому отримує і персональну допомогу – як матеріальну, так і послугами – безкоштовна оранка 0,3 га, послуги технікою. Стратегія тут проста – задоволений пайовик не стане жертвою обіцянок рейдерів, а хороші умови соціальної допомоги будуть найкращою рекламою для інших селян.

 

photo5415594967734265785

Побудована церква

У компанії вже є певні досягнення: у 2016 році було відновлено млин АВМ-6 з двосортовим помолом, а цього року введено в експлуатацію власну пекарню. Встановлена нова зерносушарка FOPRO та крупорушка УКР-2, яка дозволить виготовляти різні види круп, про що давно мріяли місцеві селяни. Завдяки цьому випікається хліб для власних потреб без посередників, адже борошно використовується із власної пшениці, а помол здійснюється на власному млині. В планах також відновлення та ремонт місцевого будинку культури.