Про підсумки минулого року і плани на нинішній говоримо з директором Кусто Агро Фармінг Володимиром Сірим.

Результати 2017 року

За підсумками минулого року в більшості підприємств “Кусто Агро” спостерігалася краща урожайність порівняно з попереднім відрізком часу. Винятком є лише “СП Спіка”, розташоване в Андрушівському районі Житомирської області. Там з-за несприятливих погодних умов (лише 150 мм опадів замість необхідних 600 мм) показники дещо гірші. Найкращу ж урожайність продемонструвало підприємство “Калинівський агрохім” Калинівського району Вінницької області.

Якщо говорити про окремі культури, то найбільш вдалі показники з кукурудзи: її урожайність на чверть краща від попереднього року.

“Погодні умови змінились. Але незважаючи на це, ми вже другий рік поспіль отримуємо стабільно хороший результат. Показники навіть перевищують планові. Нівелювати несприятливі метеорологічні фактори нам вдалося завдяки дотриманню технології та відповідному оснащенню сучасною технікою.

Окремо варто відзначити підприємство Калинівський агрохім. Його агрономічна служба на чолі з Бабенком В. М. досягла урожайності кукурудзи на рівні 17 тонн/га, а для соняшника 4,5 тонни/га.

Також високий результат продемонстрував колектив “Агролайн-Україна”, що мав у розпорядженні площу озимої пшениці у 757 га та сої — 519 га. Агрономічна служба підприємства на чолі з агрономом Присяжнюком І. М. отримала урожай озимої пшениці 8,5 тонн/га, сої — 3,2 тонн/га”, — розповідає директор “Кусто Агро Фармінг” Володимир Сірий.  

Технічне забезпечення

Парк сільськогосподарської техніки базується на одному підприємстві — “Сервісагротех” у селі Байківка Вінницької області. Там же розташовані склади запасних частин і набір сервісного обладнання.

У цьому році планується поповнення парку техніки. Вже придбаний розкидач добрив Amazone ZG-B 8200. Але окрім цього агрегату ще очікується ряд оновлень. Загалом на придбання нової техніки спрямовані близько 800 тисяч доларів. Зокрема будуть придбані:

  • два культиватори Case Tiger Mate;
  • культиватор міжрядного обробітку з одночасним внесенням мінеральних добрив і автоматичним підрулюванням самого культиватора;
  • два трактори John Deere.
  • Сівалка Kinze з додатковим обладнанням. Загальна вартість з усім підключенням — близько 200 тисяч доларів;
  • причепи, жатки соняшникові.

Придбання всього комплексу зазначеної техніки здійсниться до липня 2018 року.

“Щороку ми оновлюємо та розширюємо свій технічний арсенал. Підприємство немале, тому повністю за одне міжсезоння оновити весь парк техніки ми не можемо. Але поступово розширяємось”, — Володимир Сірий.

Навчання персоналу

Все нове обладнання, що закуповується, оснащене сучасними системами точного землеробства, і для управління та обслуговування такої техніки необхідно, щоб механізатори мали належну підготовку. Тому компанія “Кусто Агро” щорічно проводить навчання менеджерів полів, інженерного складу та механізаторів. Окрім цього, в минулому році започаткована практика відрядження співробітників на підвищення кваліфікації за кордон.

В “Кусто Агро” є техніка John Deere. Представництво цієї компанії в Україні має спеціально обладнані класи, в яких для наших фахівців проводиться навчання. Представники компанії Pоttinger приїжджають і проводять навчання на базі підприємства “Сервісагротех” з нашими інженерами і механізаторами.

“З Pottinger у нас склались достатньо тісні стосунки. Наші механізатори їздили на завод компанії в Австрію, де виробляють агрегати. Їздили не топ-менеджери, а саме ті спеціалісти, які займаються роботою з цими сівалками. Вони ставили багато питань. Після чого представники Pottinger приїжджали до нас на підприємство. Радились, запитували про наше бачення, цікавились пропозиціями щодо модернізації сівалок задля підвищення продуктивності та ефективності.

Ми зібрали круглий стіл, на якому були присутні інженерний та агрономічний склад. Разом обговорили всі нюанси і в результаті запропонували п’ять ключових моментів, які конструктори Pottinger спробують впровадити у своїй продукції.

В минулому році “Кусто Агро” вперше відправили механізаторів на навчання за кордон коштом компанії. Цього року ми продовжимо таку практику, і вже й інші компанії, не тільки Pottinger, долучаються до нашої програми.

Ми пішли на це, бо техніка дорога. Трактор коштує 200-250 тисяч. І посадити туди оператора, який не розуміється на ньому, занадто ризиковано. Сучасна техніка може бути оснащена кількома комп’ютерами: один для трактора, а інші для причіпного обладнання, сівалки, обприскувачі. Людина повинна орієнтуватись і розумітись на техніці, щоб вона адекватно працювала, а не простоювала.

Така у нас зараз стратегія”, зазначає директор “Кусто Агро Фармінг”.

Плани на 2018 рік

Торік вже засіяли озимі. Сприятливі погодні умови восени й ретельне дотримання технології стали запорукою досягнення відмінних результатів — озимі добре розвинулись. Це дозволяє сподіватись на хороший врожай у цьому році.

“У компанії такий підхід, що десь половина площ виділяється під озимі. Наприклад, цього року 45% віддані під пшеницю, жито і ріпак. Це робиться з кількох міркувань. По-перше, сівозміна, а по-друге, таким чином ми розвантажуємо техніку. Навесні строки короткі для того, щоб потрапити у необхідну вологість. Тому ми постійно розділяємо: частина озимі культури, а частина ярі”, Володимир Сірий.

Цьогоріч компанія сконцентрується на тих культурах, з якими вже має досвід роботи. Для них визначені оптимальні технології вирощування, що дозволяє отримувати хорошу віддачу. Окрім зазначених пшениці, жита та ріпака це ще будуть кукурудза, соя і горох, якими Кусто Агро також серйозно займатиметься.

“Значна увага приділялась дослідженню того, які гібриди культур обрати на цей виробничий рік. У 2017 році у нас була велика лінійка демо-полів: 115 гібридів кукурудзи, 54 гібриди соняшника, 23 гібриди ріпака озимого. Всі культури різних провідних світових виробників. Такий підхід дозволив підібрати на виробничий 2018 рік гібриди з найкращими показниками врожайності”, — підсумовує Володимир Сірий.

Необхідно згадати й про те, що у 2018 році відбудеться закладання плодово-ягідного саду. На першому етапі це будуть органічна й звичайна суниця, а також вишня.