Директор соціальної політики “Кусто Агро” Оксана Антонівна Тальянчук розповідає про підсумки роботи та плани на цей рік.

Які підсумки соціальної політики “Кусто Агро” у 2018 році?

Ми зараз працюємо не за календарним, а за маркетинговим роком. Тому загальні підсумки можна буде підбивати в липні. Якщо говорити про проміжні результати, то на сьогодні ми вже більшу частину бюджету освоїли.

В своїй роботі стараємося фокусувати зусилля на чотирьох основних напрямках — це освіта, медицина, благоустрій та індивідуальна допомога пайовикам. Левова частка бюджету освоєна на матеріальну допомогу. Наприклад: допомога на поховання, допомога на лікування. Кожного дня до нас надходять подібні заяви, і ми просто не можемо лишити їх без уваги, адже зі своїми бідами люди залишилися на самоті, доведені до бідності та відчаю.

Проводилася допомога із закупівлі будівельних матеріалів на ремонти шкіл, садочків. В цьому році в багатьох садочках ми оновили іграшки — на сучасні та розвиваючі.

На прохання шкіл, для покращення навчального процесу закупили оргтехніку, проектори, телевізор.

Традиційно на новорічні свята ми підготували сюрпризи дітям. Зауважу, що подарунки отримали всі діти, які мешкають у населених пунктах, де ми ведемо господарську діяльність. Компанія перед новорічними святами організувала цікавий конкурс для дітей на кращу вітальну листівку для «Кусто Агро». Надзвичайно приємно, що багато діток взяли участь у даному конкурсі. Переможці, а їх було 5 – отримали чудові подарунки від компанії.

Також постійно допомагаємо в організації благоустрою в населених пунктах. До цих робіт ми намагаємося залучати місцеве населення. На жаль, активної допомоги не відчуваємо, але в майбутньому розраховуємо на активну участь громад в облаштуванні сіл, адже жити в цих селах – самим людям!

Наразі зима. У боротьбі з заметами надаємо свою техніку, чистимо дороги, щоб люди могли дістатися до роботи, а діти — до шкіл та садочків.

На чому була зосереджена увага в минулому році?

Я вже багато років займаюся напрямком соціальної політики. Це не та робота, де можна кожного року дотримуватися певної послідовності дії. Завжди відбувається певна корекція настроїв у суспільстві. Реалії сьогодення – погіршення економічного стану мешканців села, люди – на межі бідності. Тому й змінюються запити на допомогу. Якщо раніше люди зверталися до нас із проханням відремонтувати дорогу чи покращити умови навчання у школі, то тепер хочуть більшої уваги до своїх власних проблем і потреб. 

І в цьому нема нічого дивного, адже про загальний розвиток населеного пункту людина думає, коли все добре вдома. А коли селянин ледь зводить кінці з кінцями, то в нього немає емоційних сил думати ще й про добробут села загалом. Тому ми коригуємо соціальну політику, приділяючи більше уваги особистим потребам пайовиків.

Хто забезпечує злагоджену роботу департаменту соціальної політики?

У 2018 році робота департаменту соціальної політики була переформатована. Фахівці із соціальної роботи, а їх працює 10 осіб, по одному в кожному селі, в своїй роботі безпосередньо підпорядковані директорам підприємств. Формування бюджету соціальної політики та контроль за його виконанням відбуваються в головному офісі. Працівник на місці веде прийом громадян. Мешканці сіл знають, куди потрібно йти, щоб владнати питання, що їх турбують.

Фахівці із соціальної роботи допомагають у написанні заяв, консультують у переоформленні земельних ділянок або оформленні спадщини. Це їхня поточна робота — вони збирають первинну інформацію, а далі її передають у центральний офіс. Звідси вже надходить відповідь.

Фахівець із соціальної роботи — перший, хто зустрічається з нашим пайовиком. Ми дбаємо, щоб вони були доброзичливо налаштовані, вміли вислухати, надати необхідні консультації та поважали мешканців сіл. Для цього ми проводимо різні навчання та тренінги. Людина повинна вміти знаходити контакт і добре комунікувати з оточуючими.

Сьогодні я нашими фахівцями із соціальної роботи пишаюся, вони належним чином ведуть  роботу на місцях та допомагають людям.

Які перспективи розвитку компанії в соціальній сфері?

Соціальна відповідальність компанії – невід’ємна частина ведення бізнесу. І чим більш успішно нам вдається робити свою роботу, тим розвинутішою стає наша соціальна політика. Це важливо і потрібно розуміти.

Команда, яка реалізує соціальну політику компанії — це не лише профільні співробітники, це і директори агропідприємств на місцях. У нас відбуваються постійні прямі комунікації зі стейкхолдерами, регулярні зустрічі з пайовиками. Завдяки цьому спілкуванню ми розуміємо, що цікаво громадам і як ми можемо разом вирішити ті чи інші питання.

Є податки, які ми сплачуємо до місцевих бюджетів і які служать для розвитку сіл. І нам було б дуже цікаво отримувати звіти від територіальних громад, як і куди вони освоюють перераховані кошти, адже це чималі суми. У будь-якому випадку ми прагнемо до активної співпраці — не просто надавати кошти, а й залучати членів громади до реалізації проектів. Це є нашою стратегією розвитку громад. Ми не повинні бути просто благодійниками, від яких чогось чекають. Партнерство повинно бути взаємовигідним, зрозумілим і прозорим. Ми відкрито говоримо нашим людям у селах, що разом за рік ми зробили стільки-то справ, і що це завдяки тому, що ви довірили нам обробляти землю. Потім обговорюємо, куди можна рухатися далі.