Ми неодноразово зауважували, що одним із першочергових завдань компанії є розвиток сіл, в яких мешкають пайовики. Сьогодні поговоримо з директором департаменту соціальної політики Оксаною Тальянчук про здобутки «Кусто Агро» у цій сфері.

– Соціальна політика — пріоритетний напрям діяльності компанії?

– Наше підприємство — соціально-орієнтована компанія. Зрозуміло, що отримання прибутків для нас головна ціль, адже в цьому сенс будь-якого бізнесу. Але це не єдина мета. Ще одним пріоритетним напрямом є, звичайно, соціальна політика. Для нас важливо, щоб село розвивалося, люди працювали й отримували за це достойну винагороду.

– За підсумками минулого року, наскільки ефективною була діяльність «Кусто Агро» саме в цій сфері?

– Якщо підбивати підсумки минулого року, то я абсолютно задоволена результатами. Ми багато важливої роботи зробили в населених пунктах. І нам приємно, що це знаходить відгук серед пайовиків. Коли на зборах голів сільрад чиновники звітують про пророблену в минулому році роботу — часто згадують наші підприємства. Це не просто так – ми дійсно багато допомагали, й чимало зробили для розвитку та підтримки населених пунктів.

– А які напрями отримали найсуттєвішу допомогу від вас?

– У минулому році найбільше коштів ми спрямували на матеріальну допомогу пайовикам та оранку присадибних ділянок. Також відчутна сума пішла на благоустрій: організація вивезення побутового сміття, очищення доріг від снігу. Ми допомагали й з ремонтом доріг. Зауважу, ми не займалися влаштуванням асфальтобетонного покриття — це дорого, і це завдання держави, але наші підприємства здійснювали підсипання доріг й інші поточні ремонтні роботи.

Ще ми організовували свята в селах, де мешкають наші пайовики. А під час новорічних свят кожній дитині підготували подарунки. Не лише дітям пайовиків, а усім маленьким мешканцям сіл.

 

Ранок в с. Липно

 

– У вас така робота, що часто доводиться спілкуватись з пайовиками. Чи складно вибудовувати комунікацію з такою значною кількістю людей?

– Спілкування з людьми — дуже важливий аспект роботи департаменту соціальної політики. Завжди є невдоволені, часто їх незадоволення обумовлене тим, що вони щось не так зрозуміли чи взагалі ґрунтується на чутках.

Саме тому потрібно розмовляти з пайовиками, чути їх. Це важливе завдання, адже ми повинні бути в курсі того, які проблеми турбують мешканців сіл. Це нам допоможе визначитись з тими заходами, які потрібно проводити в першу чергу.

– Яким чином вибудовується комунікація з пайовиками?

— У минулому році ми проводили зустрічі з пайовиками в селах. У цьому році такі зустрічі теж заплановані. До того ж, уже складено графік приймання людей у кожному населеному пункті, де діють наші підприємства. Кожен охочий може підійти у визначені місця й розказати про свої проблеми, висловити побажання чи бачення розвитку села. На місцях завжди є соціальні працівники. Усі питання фіксуються, і ми максимально намагаємось їх вирішити. Жодне звернення компанія не лишає поза увагою.

– А якщо пайовики не живуть у селах, де є ваші соціальні працівники, або їм не зручно прийти в приймальні години? Яким чином вони можуть з вами зв’язатись?

– Ми відкриті й доступні щодо усіх питань. І наша мета — почути всіх. Так, ми розуміємо, що людям не завжди зручно прийти до нас. Або вони б хотіли зберігати анонімність, наприклад. Тому у нас діють і телефони довіри. Це багатоканальний телефон, який дає змогу підключати відповідальних осіб, що закріплені за кожним підприємством.

Наші соціальні працівники ведуть спеціальні журнали, в яких фіксуються усі проблеми й прохання незалежно від того, яким засобом комунікації ця інформація була отримана. Це дозволяє проаналізувати потреби пайовиків.

– У цьому році плануються якісь нововведення щодо соціальної політики компанії?

– На цей рік вже розроблено бюджет соціальної політики. Відповідно до нього заплановано багато нових рішень. У першу чергу, будемо працювати над запуском чат-бота. Це буде своєрідна сторінка соціального працівника в інтернеті. Ми провели соціальні опитування і виявили, що значна частина пайовиків не мешкає в населених пунктах, де знаходиться їхня земля. Крім того, є багато молодих людей. А їм зручніше отримувати необхідну інформацію через інтернет.

– Ви сказали про соціальні дослідження. Вони зачіпали теми потреб пайовиків?

– Так, це було одним із головних завдань опитування — виявити напрямки нашого подальшого руху. Згідно з опитуваннями, найбільше цікавить людей охорона здоров’я.

Ми вирішили провести медичні огляди в кількох селах. Причому ми не розділяли людей на пайовиків та інших. Всі охочі мали змогу пройти ці огляди. Нерідко виявлялись проблеми, які вимагали термінового лікування.

 

Огляд

 

Цьогоріч я хотіла б продовжити цю ініціативу. І провести такі медогляди в інших населених пунктах. Але необхідно владнати ряд організаційних питань.

– Окрім медичних оглядів і новорічних ранків, які ще заходи Ви б виділили?

– Насправді багато таких. Усього відразу й не згадаєш. Великим нашим досягненням вважаю побудову церкви в селі Байківка. Люди вже не вірили, що це станеться. Але ми допомогли, і їхня мрія здійснилася. У минулому році відбулося святкове відкриття.

Посприяли ремонту церкви в Суємцях, а саме виділили кошти на влаштування опалення.

А ще ми проводили багато акцій в селах, але окремо хотіла б виділити свято врожаю у селі Вільховець, там базується наше підприємство «Агро-Дністер». Ми запросили артистів й влаштували чудове свято. Мешканці сіл були задоволені — телефонували й дякували, бо в клубі давно вже не проводилося ніяких заходів.

Свято врожаю

– «Кусто Агро» відчутно допомагає селам…

– Без зайвої скромності скажу, що це дійсно так. Нещодавно ми оприлюднили інформацію щодо коштів, виділених на соціальну політику — перевищення фактичних значень над запланованими приблизно в 2,5 раза. Загалом ми спрямували на розвиток сіл і соціальну допомогу 1,62 млн грн.

– А чим зумовлене таке перевищення запланованої суми?

Тут є кілька моментів, що вплинули на це. По-перше, у селах так багато проблем, що складно врахувати усе. Було багато звернень щодо питань, які не охоплені в плані. А якщо ми можемо допомогти з вирішенням якогось питання, то робимо це, так би мовити, не озираючись на запланований бюджет. Інший аспект — форс-мажори. Наприклад, надзвичайна ситуація в Калинівці, коли вибухали боєприпаси на складах. Цього просто не можливо передбачити й закласти в бюджет, а осторонь лишатися було неприпустимо. Наша компанія в перший же день зібрала гуманітарну допомогу й направила її постраждалим від вибухів. Ми направили каремати, харчові продукти, ліки, предмети першої необхідності. Був залучений також наш транспорт, щоб евакуювати людей з небезпечної зони та надавати першочергову допомогу.

Коли пожежу локалізували, для подолання наслідків вибухів наша компанія надала понад 400 листів шиферу, для перекриття дахів ушкоджених будинків.

Стихійне лихо в минулому році завдало шкоди й мешканцям Бердичівського району. Аномально великий град пошкодив житлові приміщення, будинки та інші споруди. Житомирська обласна державна адміністрація звернулася до підприємств, що проводять господарську діяльність у регіоні, з проханням надати допомогу постраждалим.

Наша компанія однією з перших відгукнулась на заклик про допомогу. Мешканцю с. Скраглівка, інваліду АТО Сергію Миколайовичу Жуку придбали шифер для ремонту пошкодженої покрівлі.

Окремо хотіла б згадати й допомогу військовим. Вже котрий рік на Сході країни напружена ситуація. «Кусто Агро» регулярно надає паливо для потреб військових. Надсилаємо й харчові продукти.

– Окрім цього, «Кусто Агро» оприлюднило інформацію щодо сплачених податків. Це значна сума — понад 32 млн грн…

– Ми сплатили серйозні кошти в державний і місцеві бюджети. Тому в цьому році на зборах сільських голів будемо порушувати питання ефективного використання цих грошей. Нехай відповідальні особи звітують, куди й на що йдуть такі суми. Ми не лише меценати, а й відповідальні платники податків. І для нас важливо, щоб ті кошти, які ми сплачуємо до бюджетів, працювали на селян.