Вже понад чотири місяці триває будівництво нашої нової молочно-тваринницької ферми. Про новини та плани поговорили з директором ТОВ “Вельце” — Олексієм Олександровичем Погоролюком.

Кількість корів на фермі зросте в чотири рази

Ми вже розповідали раніше, що “Вельце” — це молочно-тваринницька ферма, що розташовується в селі Липне Любарського району Житомирської області.

Поки триває будівництво нового тваринницького комплексу, в старій будівлі утримується 300 корів. Після завершення реалізації проекту кількість голів зросте до 1200.

Ферму обслуговуватиме 60 працівників

“Місцеве населення задоволене, що відбувається будівництво ферми, адже це перш за все соціальний проект. Ми створили робочі місця для 60 людей з Липного та сусідніх сіл”, — Олексій Погоролюк.

Поки що ці працівники обслуговують стару ферму, але коли завершиться перший етап будівництва нової — вони перейдуть туди.

Нова ферма буде в чотири рази більша, але обслуговуватиме її та ж кількість працівників. Чому так? Справа в тому, що ферма буде автоматизована і всю фізичнос складну роботу виконуватиме техніка.

Для ферми закупили сучасне обладнання: доїльне провідного світового виробника компанії DeLaval, а стойлове обладнання — українського виробництва”, — Олексій Погоролюк.

Плануємо виробляти  до 30 тонн молока на добу

“Плануємо розводити голштинську породу корів. Це одна з найпопулярніших порід у світі. Вважається хорошою  м’ясною породою, а також має дуже добрі показники за надоям, — зазначив директор підприємства.

В перспективі, коли обсяги виробництва зростуть, “Кусто Агро” планує налагодити переробку. На даному етапі також відсутні проблеми зі збутом продукції.

Як ми розповідали, уже зведено три будівлі: приміщення для утримання дійних корів на 600 голів, доїльно-молочний блок з системою охолодження молока для оперативного зберігання та будівля для тимчасового утримання сухостійних корів і нетелей з секціями пологового та карантинного утримання.

У вересні плануємо завершити перший етап будівництва. І вже розпочати роботу в новій будівлі. Коли реалізуємо проект, очікувані показники виробництва молока — до 30 тонн на добу”, — підсумував Олексій Погоролюк.