Компанією “Кусто Агро” впроваджено систему моніторингу стану земельного банку. Сьогодні диспетчер IT-департаменту Андрій Царенко розповість про особливості роботи системи.

— Я працюю близько року в компанії. Займаюсь аналітикою земельного банку, аналітикою посівних площ, моніторингом раціональності використання земельних ділянок. Також здійснюю моніторинг статусу паїв та термінів закінчення договорів оренди.

— Яким чином працює система? Наприклад, як здійснюється моніторинг раціональності використання земельних ділянок?

— Диспетчерська служба надає відповідні GPS-координати руху техніки, які я потім інтегрую в даний програмний продукт, де фактично розміщені всі наші ділянки. Це дозволяє проаналізувати, чи повністю ми використовуємо дані ділянки, чи все ж таки присутній факт недосіву. Коли трапляється позаштатна ситуація, тоді виїжджаємо на місце і перевіряємо інформацію.

— Як відбувалось впровадження системи?

— Створення та становлення системи вимагало ретельного підходу. Необхідно було внести в єдину базу всю інформацію по земельному банку компанії, здійснити розбивку за господарствами, та, відповідно, територіально прикріпити її до земельних ділянок.

Потім створювався класифікатор, який дозволяє проводити аналітичні операції щодо термінів оренди, статусів ділянок та факту обробітку. Деякий час працювали над інтеграцією показників фактичного руху техніку в даний програмний продукт.

— Виникали якісь складнощі під час реалізації системи?

— Основна складність полягала в тому, що необхідно було створити електронну карту земельних ділянок в прив’язці до електронної карти полів, а також здійснити інтеграцію фактичного обробітку землі. Але ми з цим впорались.

— Ви працюєте в режимі оффлайн?

— Так. Але програмний продукт дозволяє працювати і в онлайн-режимі, маючи необмежену кількість відповідних користувачів.

— Ви проходили спеціальне навчання для роботи з таким програмним продуктом чи мали досвід роботи раніше?

— Я мав досвід роботи в аналогічному продукті — інструмент один і той же, але інший інтерфейс та трішки інші можливості, тому необхідна була спеціальна підготовка. Я проходив навчальні курси, які проводили безпосередньо спеціалісти даного програмного забезпечення. Після цього самостійно почав працювати.

— Які переваги надає цей програмний продукт?

— Система дозволяє простежити ряд важливих аспектів. Дає можливість провести аналіз стану земельних ділянок на факт повного чи часткового обробітку, аналізувати ділянки за різними статусами. Програмний продукт графічно сигналізує, коли і щодо якої земельної ділянки закінчується термін оренди.

Ми отримали єдину базу даних договорів оренди, в тому числі базу сканованих документів в прив’язці до земельних ділянок на карті. Також налаштували шаблони введення звітів та договорів оренди безпосередньо на друк. Отримали єдине сховище картографічної інформації та договірних документів. Перейшовши на ту чи іншу ділянку, одразу отримуємо детальну інформацію за даним договором. Також, завдяки програмному продукту, можна легко формувати договори обміну з іншими підприємствами для ефективного використання власних активів.

— Система дозволяє відстежити, якими культурами засіяні поля?

Так. Вихідні дані надає диспетчерська служба, а моя робота полягає в детальному аналізі земельних ділянок.

— Які помилки найчастіше виявляються за допомогою системи?

— Головним чином, це неповне використання земельних активів компанії.

Вся інформація подається вищому керівництву і безпосередньо директорам господарств. За допомогою візуалізації та точного відображення стану земельних ділянок можна оптимізувати структуру земельного банку.