Kusto Logistiсs функціонує лише місяць, а об’єм перевезення вантажів вже сягнув 10 тис. тон. І це лише початок. Директор компанії Олександр Віталійович Пирогов розповів про подальші плани та перспективи розвитку.

“Наша принципова позиція – виконання  взятих на себе зобов’язань”

— В компанії я працюю понад півроку. Спочатку обіймав посаду заступника генерального директора з питань логістики “Кусто Агро Трейдинг”, а тепер очолив логістичний напрямок.

— Які функції покладено на Kusto Logistiсs?

— Ми займаємось логістикою не лише компанії “Кусто Агро”, а й надаємо послуги стороннім поклажодавцям. Зокрема, співпрацюємо з декількома великими агрохолдингами. Основний напрямок діяльності нашої компанії — це залізничні перевезення. Ми можемо оперувати різними типами залізничних вагонів: зернові хопери, криті вагони, цистерни, та ін.,  тому можемо здійснювати перевезення різноманітних вантажів.

— Ви акцентуєте увагу на залізничному транспорті, а який стан з автомобільним транспортом?

— В перспективі обов’язково буде  створено ще й відділ автомобільних перевезень, але поки що основна увага зосереджена на розвитку залізничного напрямку. Але, якщо необхідно, ми надаємо послуги перевезень й автотранспортом. Така потреба може виникнути, коли в контрагента невелика кількість продукції і вагон замовляти недоцільно. Наприклад, вантаж 20 т, а для завантаження вагону необхідно 60-70 т, в залежності від культури.

— Тобто, ви надаєте послуги й стороннім компаніям?

Сьогодні Kusto Logistiсs сформував професійний колектив і наших знань достатньо для надання послуг логістики по всій території України. Ми повністю забезпечуємо потреби “Кусто Агро” як на своїх елеваторах, так і на підприємствах наших партнерів. Звичайно, ми розвиваємося та співпрацюємо зі сторонніми контрагентами. З часом кількість наших контрагентів буде тільки збільшуватись. Наша принципова позиція – виконання  взятих на себе зобов’язань.

— Яке співвідношення перевезень для “Кусто Агро” й для інших поклажодавців?

— Сьогодні це приблизно 50 на 50, але вже за кілька місяців об’єм перевезень для сторонніх організацій становитиме щонайменше 90%. У нас є всі можливості для забезпечення таких показників. Основа нашого алгоритму співпраці — це сервіс. В нас прозорі і демократичні ціни, ми не нав’язуємо зайвих послуг. Головне, щоб клієнт отримував належний сервіс. В нашій компанії працюють професіонали, люди, які розуміються на цьому бізнесі. Я й сам маю значний досвід, раніше працював операційним директором в провідній українській компанії “Перша логістична компанія”.

— Який стан технічного забезпечення?

— На даному етапі у нас 20 орендованих вагонів. За рахунок доброго планування немає проблем і з забезпеченням інвентарним парком. Але ми розуміємо, що для стовідсоткового виконання своїх зобов’язань, а особливо в пік сезону, нам потрібен власний парк вагонів. Тому Kusto Logistics працює в напрямку закупки та оперування власним рухомим складом, поки що вирішуємо організаційні питання, розраховуємо оптимальну кількість вагонів, необхідних для нашої компаній. Думаю, вже дуже скоро можна буде побачити курсування по всій території України нових сучасних вагонів з логотипом Kusto Agro.

Також у нас є значний досвід роботи з контейнерами. ЄК “Кусто Агро” має власне стафіровочне обладнання, накопичувальну контейнерну площадку. Ці можливості дозволяють виконувати всі необхідні операції перед відправленням наших контейнерів до порту та на прямий експорт.

“Якщо Kusto Logistiсs взялись за справу — її буде виконано”

— Важливий момент — це надання відповідної документації. Як реалізовано цей аспект?

— Ми надаємо всі документи, які вказані в контракті. Це може бути як забезпечення мінімального переліку необхідних документів при відправці до порту, так і повна підтримка експортних поставок: замитнення, документація для торгово-промислової палати, фіто й ветеринарні сертифікати експортного зразка. Компанія забезпечить наявність усіх документів, які необхідні для перевезення вантажу. Ми маємо усі відповідні дозволи. На сьогодні наша компанія пройшла реєстрацію на митниці, фіто-інспекції, має єдиний код відправника та отримувача на всіх шести залізницях України. Має також всі дозвільні документи для відправки на експорт, імпорт.

— Які можуть виникнути ризики в процесі транспортування і як ви їх мінімізуєте?

— Ризики на залізниці є завжди. Інвентарний парк не в належному стані, він застарілий, може бути пошкоджений. В міжсезоння, коли зерна мало, Укрзалізниця може використовувати вагони під навантаження щебеню, відсіву, інших вантажів. Ми ж убезпечуємо клієнта від таких ситуацій. Якщо нам надають вагони в неналежному стані — ми або приводимо їх в порядок, або повертаємо. Перед навантаженнями виявляємо всі недоліки. Kusto Logistiсs працює таким чином, щоб клієнт не переживав за свій вантаж.

— Є ще важливий аспект для поклажодавців — виконання термінів…

— Компанія надає максимальні гарантії. Ми не обіцяємо того, що не можемо виконати — репутація для нас важлива й ми працюємо на ім’я. Тому, якщо ми взяли на себе зобов’язання, — зробимо все належним чином. Якщо за контрактом два тижні — ми гарантовано зробимо за два тижні. Основний аспект — якщо Kusto Logistiсs взялись за справу — її буде виконано.

Ви надаєте весь комплекс послуг, пов’язаний з перевезенням, чи якісь моменти не входять в сферу діяльності компанії?

— Наш основний принцип:  нашому замовнику потрібно лише подати заявку, решту ми зробимо самі.

У нас абсолютно прозоре ціноутворення. Ми вказуємо вартість документів і послуг. Не продаємо їх пакетами. Якщо якісь документи не потрібні клієнту, то ми за це коштів не беремо.

— Які найближчі плани щодо розвитку компанії?

— Зараз цілеспрямовано, усією командою Kusto Logistics, працюємо, щоб мати власний вагонний парк. Це дозволить уникнути залежності від УЗ, остаточно виключить завантаження продукції наших контрагентів в зіпсовані вагони. Також ми зможемо перевозити більше вантажу, гарантувати нашим контрагентам доставку продукції відмінної якості в найкоротші терміни.