В останні роки наші елеватори настільки завантажені, що майже весь рік працюють в цілодобовому режимі. Відповідно, на всіх структурних підрозділах діє тризмінний режим роботи. Які ще особливості роботи “Елеваторної компанії Кусто Агро”? Розповідаємо в матеріалі.

Структура елеваторної компанії “Кусто Агро”

“Елеваторна компанія Кусто Агро” складається з трьох структурних підрозділів:

Структурний підрозділ «Козятин» — 40 тис. т;

Структурний підрозділ «Жмеринка» — 25 тис. т;

Структурний підрозділ «Росоша» — 25 тис. т.

Таким чином, загальна виробнича потужність трьох елеваторів становить 90 тис. т одночасного зберігання зерна.

Роботу компанії забезпечує 103 співробітники, що працюють на постійній основі.

Технологічні особливості елеваторів «Кусто Агро»

Структурні підрозділи ТОВ «Елеваторна компанія Кусто Агро”, завдяки високопродуктивному сушильному обладнанню, мають змогу приймати до 2500 т зерна щоденно. Загальна потужність відвантаження складає до 1000 т. Також структурний підрозділ «Жмеринка» оснащений обладнанням для завантаження контейнерів, що є значною перевагою перед конкурентами.  

Підготовка до приймання врожаю

Головна особливість роботи елеваторів полягає в тому, що фактично вони працюють цілий рік безперервно. Коли аграрії вже зібрали врожай, і сезон для них закінчився, для елеваторів сезон продовжується — бо потрібно забезпечити якісне зберігання прийнятих об’ємів зерна. А потім ще й відвантажити відповідно до показників якості експортних контрактів.

Єдине вікно для підготовки до нового сезону припадає на червень. Тоді здійснюють моніторинг технічного стану елеваторів і, відповідно, проводять регламентні ремонтні роботи, щоб забезпечити високий рівень операційної діяльності в новому сезоні.

ТОВ “Елеваторна компанія Кусто Агро”, завдяки позитивній репутації на ринку елеваторних послуг, щорічно перевиконує план з приймання зерна та робить до трьох оборотів. В поточному році ще в травні всі ємкості для зберігання були повністю законтрактовані на ранню та пізню групу великими агрохолдингами регіону та фермерськими господарствами.

Модернізація та переоснащення елеваторів

Елеваторний бізнес — це надання сервісних послуг аграріям по доробці зерна. Тому щоб задовольняти поклажодавців високою якістю таких послуг, елеватори завжди мають вдосконалюватися. В першу чергу, необхідно проводити модернізацію.

В поточному році структурні підрозділи ТОВ “Елеваторна компанія Кусто Агро” оснащують новими аналізаторами якості зерна Infratec. Це дасть можливість підвищити якість роботи лабораторії та скоротити витрати часу при прийманні зерна на елеватори. Така модернізація лабораторного обладнання — тільки початковий етап програми повної автоматизації елеваторів.

Наступним етапом буде повна автоматизація процесу — від етапу заїзду машини на територію до відвантаження зерна у вагони. Автоматизація всіх процесів дає можливість уникнути ризику людської помилки на виробництві, забезпечити мінімізацію виробничих витрат та високу якість послуг.

Елеватори повністю забезпечують потреби “Кусто Агро”

Три структурні підрозділи — «Козятин», «Жмеринка» та «Росоша» — повністю забезпечують потреби у зберіганні зерна групи компаній “Кусто Агро”. Компанія активно працює над збільшенням земельного банку, як наслідок, буде збільшено ємкості для зберігання.

Облік зерна на елеваторах ведеться відповідно до Інструкції №661 та облікової політики підприємства.

Структурні підрозділи ТОВ “Елеваторна компанія Кусто Агро” приймають зерно групи компаній “Кусто Агро”, а також об’єми сторонніх поклажодавців у співвідношенні 25% свого зерна та 75% — стороннього.

Компанія дуже цінує своїх клієнтів, які, враховуючи довготривалі відносини, стали партнерами. Це і великі агрохолдинги, і невеликі фермерські господарства.

Контроль умов зберігання зерна

Структурні підрозділи ТОВ “Елеваторна компанія Кусто Агро” — це високотехнологічні елеватори, що оснащені високоякісним обладнанням іноземного виробництва. Умови зберігання зерна контролюються протягом повного циклу — від приймання до відвантаження.

Лабораторія елеваторів та операційні керівники постійно проводять контроль якості. Крім того, сучасна система термометрії дає можливість онлайн контролювати якість зерна.

Основні складнощі, які необхідно долати під час роботи

Якщо не брати до уваги глобальні проблеми діяльності усієї агропромислової сфери України, то основні складнощі в роботі елеваторів виникають через щоденні питання щодо операційної діяльності. Зокрема, особливістю цьогорічного сезону ранньої зернової групи є погіршення якості пшениці у зв’язку зі складними погодними умовами. Але високопрофесійна команда елеваторної компанії дозволяє вирішити будь-які операційні питання. Наші спеціалісти досвідчені і надзвичайно компетентні.

Плани на майбутнє щодо розвитку елеваторів

Коли підприємство хоче бути конкурентним на ринку, воно має постійно вдосконалювати свої бізнес-процеси, операційну діяльність та адаптовуватися до умов, що постійно змінюються.  Тому ТОВ “Елеваторна компанія Кусто Агро”, окрім програми автоматизації операційних процесів, постійно працює над удосконаленням усіх свої бізнес-процесів. Зокрема, у стратегічних планах — розвиток до підприємства, що генерує високу додану вартість продукту. Це означає націленість на переробку сільськогосподарської продукції та експорт уже готового товару, а не сировини у вигляді зерна.

ТОВ “Елеваторна компанія Кусто Агро” — підприємство з іноземними інвестиціями, тому акціонери дбають про репутацію своєї компанії, інвестують в команду однодумців, у їхнє навчання, в розвиток та оснащення підприємств.