Петро Олександрович Квашук працює в компанії “Кусто Агро” від моменту її створення. Спочатку брав участь у розвитку підрозділів елеваторної компанії в Росоші та Козятині. А в 2016 році очолив підприємство “Агролайн-Україна”.

— Компанія “Агролайн” була банкрутом перед тим, як “Кусто Агро” викупила корпоративні права. І тепер в нас добре розвинені і тваринництво, і рослинництво. Тваринницький комплекс взагалі посідає друге місце в області. На даний момент у нас майже 600 голів, з яких 280 дійних корів, а 320 сухостійні. У нас діє відпрацьована схема.

— А як справи з рослинництвом?

— Ми не пасемо задніх. “Агролайн Україна” посідає провідні позиції в області, а в Любарському районі 1-2 місця за показниками збору врожаю основних культур — якби було інакше, я б не міг спокійно спати. Наших комбайнерів, механізаторів та доярок нагороджують районними відзнаками.

Якщо говорити про фактичні показники, то у нас пшениця мала хороший урожай — 70-71 ц/га. Планка встановлено досить високо, тому ми відпрацьовуємо всі заходи, щоб й в цьому році мати хороші показники. Але не все залежить від нас — є ще й погодні фактори.

— Сучасною технікою забезпечені?

— Так. У нас закуплена виключно сучасна техніка: John Deere, Сase IH. Є дві нові сівалки. А в цьому році придбали 4 комбайни Сase IH. Крім того закуплені граблеворушилка й косарка. Наша компанія не купує старої техніки, лише нову.

Новітнє обладнання дозволяє нам впроваджувати підходи точного землеробства, а також нові технології, наприклад, при заготівлі сінажу. Цьогоріч ми заготовили 800 тонн сіна за такими підходом. Тепер сінаж зберігається не в “ямі”. Не переживаємо, щоб воно не перезволожувалось і не гнило.  Сіно вже в спеціальному мішку. Й при такому зберіганні воно має властивості, які добре впливають на продуктивність корів.

—  Щоб керувати подібною технікою, необхідна спеціальна підготовка механізаторів.

— Так. Без відповідної підготовки на новий трактор чи комбайн не посадиш людину. Тому ми направляємо наших співробітників на навчання. Безпосередньо на завод в Німеччину їздили наші механізатори. Але працювати на такій техніці — одне задоволення, це відмічають усі.

— Які плани з розвитку компанії “Агролайн-Україна”?

— Плануємо розширяти наш тваринний комплекс до 1200 голів. Ми викупили старі будівлі й розібрали їх. Те що непридатне для повторного використання віддали людям на дрова. Цеглу подрібнили на щебінь, який буде використовуватись для ремонту доріг. Зараз готується вся проектна документація і через місяць розпочнеться будівництво. Загалом на нову молочну ферму виділено 2,5 млн євро.

Але наше головне завдання — відновити село. Побудова тваринницького комплексу створить багато робочих місць. Польові ж роботи при сучасних методах землеробства не потребують великої кількості працівників.

— Чим ще ваша компанія допомагає селу?

— “Агролайн-Україна” багато допомагає школі та дитячому садочку. Ми розуміємо, що це наше майбутнє і стараємось підтримувати ці заклади. Їдальні ми забезпечували мукою та м’ясом, а для шкільної кухні придбали електром’ясорубку.  Проводимо різні урочисті заходи в селі. А коли селяни прибирали сіно та солому, ми допомагали їм і в цій справі.

В нас в обробітку 2,78 тис. га землі. Але з нашим відношенням до пайщиків, до мешканців села цей земельний банк буде тільки зростати.