Чотири року тому товариство “Агро-Дністер” увійшло до складу групи “Кусто Агро”. За цей короткий проміжок часу підприємство вийшло на провідні показники урожайності в районі.

ТОВ “Агро-Дністер” було засновано в селі Вільховець, Новоушицького району Хмельницької області. Підприємству підпорядковуються п’ять сіль: Нова Гута, Стара Гута, Ставчани, Любомирівка і Вільховець. Протяжність між крайніми полями становить 27 км. Основний масив земельних ресурсів знаходиться за межами сіл. Розміри полів варіюються від 1 га до 126 га. Між полями є асфальтобетонне дорожнє покриття, що поліпшує логістику.

Підприємство знаходиться на відстані 25 км від районного центру — селища міського типу Нова Ушиця, і за 5 км він Національного природного парку “Подільські Товтри”.

Злагоджену роботу господарства забезпечують директор підприємства Віктор Гуць, агроном і працівники. Складські приміщення охороняють два охоронці.

Важливим аспектом діяльності “Кусто Агро” є соціальна відповідальність. Цим напрямом в ТОВ “Агро-Дністер” займаються два фахівці з соціальної роботи.

ТОВ “Агро-Дністер” має в своєму розпорядженні 1 349 га полів. У 2017 році на цих площах вирощувались ріпак (1 056 га) та соняшник (279 га). Господарство демонструє одні з найкращих показників урожайності в районі. У цьому році урожай ріпаку становив 35 ц/га. Але потрібно врахувати також те, що на цей показник вплинули несприятливі кліматичні умови.

На наступний сезон вже засіяно озиму пшеницю. Окрім цього, в планах на 2018 рік закладення фруктового саду. Запланована посадка кісточкових дерев: абрикос, вишня та слива.

Компанія “Кусто Агро” забезпечує “Агро-Дністер” сучасною сільськогосподарською технікою. Для обробки полів використовуються трактори John Deere і Case IH, комбайни Case IH. Є й різноманітна ґрунтообробна техніка: плуги, дискові борони, культиватори, катки. Сівалки широкорядного й вузькорядного способів посіву: Kinze, Pottinger, John Deere. Технічне забезпечення на найвищому рівні, а це дозволяє впроваджувати сучасні підходи в сільському господарстві, зокрема принципи точного землеробства.   

В перспективі планується створення власної бази, на якій буде розташовуватись парк техніки та склади.

Підприємство приділяє увагу соціальному розвитку сіл, в яких мешкають пайовики. Силами “Агро-Дністер” покращується інфраструктура населених пунктів, окрім того приділяється увага дітям до свят готуються подарунки.