У травні “Кусто Агро” розпочало новий соціальний проект — закладання плодово-ягідного саду. На першому етапі посадили органічні ягоди – суниці — в Баранівському районі Житомирської області. Про подробиці проекту розповідаємо в матеріалі. 

Перший урожай суниці в Баранівському районі очікується вже в цьому році. Там будуть закладені саджанці, що дають плоди вже в перший рік.

Також у планах на найближче майбутнє висадка  смородини в с. Суємці, Баранівського району, Житомирської області.

Яким чином обиралися сорти плодово-ягідних культур?

На кожне закладення є проект, розроблений Інститутом садівництва в залежності від географічних умов, ґрунтових умов та орієнтовного напрямку використання ягід.

Було складено список рекомендованих культур, і шляхом фінансового моделювання визначені потенційні результати. Відштовхуючись від цього, обрали найбільш цікаві варіанти з точки зору маржинальності.

Для закладання обрані закордонні культури. Виключення — чорна смородина, в даному випадку культура вітчизняна.

Яка самоокупність проекту?

Передбачається, що вже за 3 роки ягоди будуть приносити прибуток.

Скільки робочих місць буде створено?

В середньому, у відділі садівництва працюватиме 8-10 постійних співробітників. Окрім цього, створяться робочі місця для сезонних робіт: посадка саджанців, збір урожаю.

Чи буде сертифікація виробництва органічної продукції рослинництва?

Продукція матиме відповідність європейським вимогам і пройде сертифікацію “Органік стандарт”. Це дозволить експортувати органічну продукцію в країни ЄС. “Органік стандарт” включено в офіційний перелік сертифікаційних органів, визнаних у Європейському Союзі та Швейцарії.

На даному етапі площі вже сертифіковані. Є висновки про те, що саджанці НЕ оброблялися хімічними препаратами й придатні для органічного вирощування. Сертифікація продукції почалася наприкінці весни.

Соціальна важливість проекту

Садівництво — це трудомістка галузь, яка приносить прибуток не відразу. Інвестиції “Кусто Агро” в цей напрям — найкраще свідчення намірів компанії розвивати сільське господарство.