“Сервісагротех” — важливий структурний підрозділ “Кусто Агро”, що розташований в селі Байківка Вінницької області. Саме в цьому підприємстві сконцентрований парк техніки компанії. В нашому матеріалі керівник сервісного відділення “Сервісагротеху” Юрій Васильчук розповідає про особливості роботи підприємства.

— Що входить у сферу діяльності “Сервісагротеху”?

Одна із основних функцій підприємства — забезпечувати сільськогосподарською технікою та надавати технічну підтримку нашим підрозділам, які мають земельний банк. Для виконання цього завдання в нашому розпорядженні не лише парк техніки, а й весь персонал, що його обслуговує: інженерний склад, оператори с/г машин та водії. Також діє відділ закупівлі запчастин.

— Як давно Ви очолюєте підприємство?

— У вересні буде вже три роки, як я працюю в цій компанії. А саме підприємство утворене понад п’ять років тому.

— Наскільки “Сервісагротех” розвинувся за ці три роки?

— Протягом останніх трьох років відбулися дуже серйозні зміни. Коли я прийшов у компанію, відбулись також пертурбації в керівництві “Кусто Фармінг”. Пішли значні інвестиції в технічне забезпечення. Вдосконалилась технологія вирощування, закуплена відповідна техніка, що призвело до значного розширення парку техніки.

Ще три роки тому на підприємстві були всього три трактори Case IH і один старенький John Deere. А сьогодні у розпорядженні “Сервісагротеху” нараховуються вісім тракторів потужністю від 240 до 370 к. с. Також прикупили нові сівалки Pottinger, John Deere, а старі Kenzi модернізували системою Precision Planting.

З кожним роком ми переоснащуємо техніку для реалізації підходів точного землеробства. Прагнемо впроваджувати сучасні технології, щоб підвищувати ефективність сільськогосподарської діяльності. Але й не забуваємо про екологічний аспект.

— А яка техніка в розпорядженні підприємства “Сервісагротех”?

— У нас техніка John Deere та Case IH. Це провідні виробники, які мають сучасні сервісні центри з ремонту та обслуговування даної техніки в нашому регіоні. Так, свої переваги та недоліки має кожна марки техніки. Наприклад, у John Deere закупівельна ціна вища, але, на мій погляд, їхня техніка більш надійна, при експлуатації виникає менше аварійних поломок. Це дуже важливо під час проведення польових робіт. Та й загалом менше витрат на обслуговування. Про переваги техніки компанії Case IH можу сказати те, що в неї менша ціна на запасні частини, але поломки відбуваються частіше. Тому ми надалі плануємо зосередитись саме на John Deere.

На сьогодні маємо у розпорядженні п’ять тракторів John Deere потужністю 240-370 к. с. та три трактори Case IH — 290-340 к. с. Крім цього, у нас є чотири комбайни Case IH та два самохідних обприскувачі Case IH 3330.

— І який штат співробітників забезпечує діяльність підприємства?

— До інженерного складу входять головний інженер, керівник сервісного відділу та 5 інженерів. Трактористів та механізаторів близько 45-50 осіб. Їх кількість може варіюватись в залежності від обсягів роботи. Це той штат, який забезпечує виконання робіт на всій території обробки.

— Поля “Кусто Агро” розташовані в трьох областях. Як ваше підприємство вправляється?

— Ми маємо свій автотранспорт для перевезення техніки — це три трали. Тому можемо самостійно перевозити трактори чи комбайни в найкоротший термін.

— У “Кусто Агро” шість підприємств, що займаються фармінгом. Яким чином ви так відпрацювали взаємодію, що всі працюють злагоджено і не відчувають дефіциту техніки?

— Алгоритм простий. Агроном подає заявку, де вказує строки, у які знадобляться певні одиниці техніки. Ці строки приблизні, вони не збігаються на 100%, адже можуть втрутитись метеорологічні фактори.

Разом із агрономічною службою ми складаємо попередній план польових робіт на весь рік, враховуючи той парк техніки, який маємо. У даному плануванні ми вказуємо, де і яка техніка працюватиме з певним агрегатом.

Конкретні ж терміни вже дивимось в залежності від метеорологічних умов. У процесі роботи агрономи подають заявку на виконання певних робіт, якщо цьому сприяє погода. Тобто ми знаємо, що в конкретний проміжок часу дана техніка повинна працювати на тому чи іншому підприємстві, а агрономи вже визначають певні строки.

— Раніше ми повідомляли, що “Сервісагротех” організовує навчання для John Deere та Pottinger. А ще якісь навчальні заходи плануються?

— Ми вже домовились з одним із дилерів Case IH про організацію навчань. На першому етапі це будуть навчання для тракторів та обприскувачів. А вже ближче до жнив проведемо ще навчання для комбайнерів.

Окрім техніки, яку я згадував вище, у нас ще є сівалки точного висіву. Ми модернізували Kinze, додавши сучасне обладнання Precision Planting. Тепер в ній реалізовані всі інноваційні технології: контроль висіву, розкладка насіння та передача інформації до офісу. Плануємо провести навчання для механізаторів, щоб вони поглибили свої знання та добре володіли сучасними технологіями Precision Planting. Але весна пізня, тому потрібно робити все в достатньо стислі строки. Якщо вкладемось, то проведемо ще й ці навчання. Торік ми проводили такі навчання, тож, сподіваюсь