Про соціальну політику “Кусто Агро” — виконані роботи та плани на поточний рік  — розповіла Оксана Тальянчук, директорка Департаменту соціальної політики “Кусто Агро”.

В Україні “Кусто Агро” розвивається як міжнародна місцева компанія. Як частина міжнародного бізнесу вона орієнтована на світові тенденції, досвід, прозорість і відповідальність. Як місцева компанія — є надійним партнером для громад, який бережно ставиться до основного ресурсу — землі. 

Підхід до соціальної політики простий і перевірений часом: “Кусто Агро” працює в рамках законодавства, сплачує всі необхідні податки, розвиває території, де веде господарську діяльність.

Бюджет соціальної політики 

Сьогодні “Кусто Агро” вже освоїло 70% із загального бюджету на соціальну політику. Майже 1,2 млн гривень залучено на підтримку сіл та громад. Бюджет соціальної політики формується з розрахунку 50 грн за 1 га орендованої землі, по факту освоєння бюджету ця сума на сьогодні склала 75 грн на 1 га орендованої землі.

Проблема, з якою зіштовхується “Кусто Агро” у своїй роботі — пасивність пайовиків. Люди сприймають вкладення в соціальну політику як обов’язок підприємства, а самі залишаються осторонь, не бажаючи приймати участь у жодних соціальних ініціативах.

Аби залучити населення до втілення соціальних проєктів, компанія започаткувала краудфандинг — спільний збір коштів на соціальні проєкти.

Найбільші соціальні проєкти “Кусто” 

У розвитку інфраструктури села особливу увагу “Кусто Агро” приділяє школам та садочкам. Цьогоріч у с. Ліщин облаштували дитячу площадку вартістю 120 тис. грн. Також замінено вікна на енергоефективні у школах с. Сінгурі та с. Пряжів Житомирської області, де знаходиться наше підприємство СТОВ “Ліщинське”, надано матеріальну допомогу на будівництво церкви в смт Іванопіль та багато іншого.

Сьогодні “Кусто Агро” реалізує проєкт “Алея однокласників” — парк відпочинку для селян у с. Троща, ініціатором якого виступила староста села Тетяна Мельник.

Кошти на проєкт збирали і місцеві жителі, і ті, хто колись проживав та навчався у селі. “Кусто Агро” також долучилося до ініціативи старости та надає матеріальну допомогу на облаштування парку відпочинку.

Соціальні програми “Кусто Агро” для пайовиків

Пайовики “Кусто Агро” — переважно люди похилого віку. Тому компанія вирішила дещо переформатувати соціальну політику і більше уваги приділити саме цій категорії населення. Щороку виділяються значні кошти на лікування та поховання селян. Також пайовик може звернутись по матеріальну допомогу.

У кожному селі є свій фахівець із соціальної роботи, розроблені заяви, які необхідно заповнити. Процедура швидка і не потребує зайвих зусиль. Потім представник “Кусто Агро” надає всі необхідні консультації, збирає документи і в електронному варіанті передає до центрального офісу всю інформацію для подальшого обробітку.

Тут, на місці, можна отримати й інші послуги, які надає фахівець із соціальної роботи: допомогу з переоформленням спадщини, в укладенні угоди оренди земельних часток-паїв, у написанні заяв на отримання орендної плати за поточний рік та наперед за три роки і т. д. 

Перспективи розвитку соціальної політики 2020: краудфандинг

До липня в “Кусто Агро” вже затверджений бюджет на різноманітні заходи. Компанія й надалі розвиватиме краудфандингову платформу, щоб зацікавити людей долучитись до соціальних проєктів. Кожен може запропонувати ідеї щодо розвитку громади, на реалізацію яких збиратимемо кошти.