Наша компанія вже зібрала цьогорічний урожай сої. Середня урожайність — 3,4 т/га. Тепер розповідаємо про особливості тих сортів, якими ми займаємось.

 

Соя — багата на білок бобова культура, яка використовується в якості їжі, замінника продуктів тваринного походження та для створення кормів. Соя відома високою врожайністю та великою кількістю вітамінів, які в ній містяться.

На ринку ЄС спостерігається дефіцит сої, і Україна активно нарощує експорт у цьому напрямку. Прогнозувалось, що експорт української сої в 2017/18 році мав скласти 2,5 млн т., 34% піде на європейський ринок, 26% — на турецький, 14% — на єгипетський.

Україна — перший експортер сої у Європі, і шостий — у світі, а в 2016 році, за результатами опитування «Агробарометр» від асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», соя увійшла до трійки найрентабельніших культур.

Сорт «Аріса»

«Аріса» вважається середньораннім сортом з високою врожайністю — у середньому по Европі — 6,2 т\га. Вегетаційний період триває 115-125 днів.

«Аріса» — високорослий сорт зі схильністю до вилягання, який легко адаптується до різних кліматичних та ґрунтових умов. Він генетично стійкий до посухи та цілого комплексу захворювань.

Під час висіву рекомендована відстань між рядами — 15-35 см, середня норма висіву на гектар — 600-650 тис. насінин.

Сорт «Опус»

«Опус» вважається раннім високоврожайним сортом з підвищеним вмістом протеїну. В 2016 році врожайність у Хмельницькій області склала 3,38 т/га. Вирощувався цей сорт на 23 тис. га. У середньому, вегетаційний період триває 105-115 днів.

«Опус» — високорослий сорт зі схильністю до розгалуження при розрідженому посіві. Сорт стійкий до розтріскування і легко адаптується до різних ґрунтів.

Під час висіву рекомендована відстань між рядами — 18-35 см, середня норма висіву на гектар — 650-750 тис. насінин.