Керівник СТОВ “Ліщинське” Олег Володимирович Мазур розповідає про підприємство. 

Олег Володимирович працює на підприємстві вже 10 років, а з 2014 — посів посаду генерального директора. Підприємство обробляє землі, що розташовані на територіях Сінгурівської сільської ради та Станишівської ОТГ (Ліщинський та Пісківський старостат). 

Загальна площа обробітку складає 4,8 тис. га, переважають чорноземи, на яких вирощують зернові та технічні культури. З березня 2019 року землі СТОВ “Ліщинське” орендує компанія “Кусто Агро”. У господарстві зазначають, що із приходом нових інвесторів тут відбулося чимало змін. Зокрема, почали застосовувати технологію точного землеробства, а соціальні програми, які втілює компанія, допомагають людям вирішити чимало проблем. І це далеко не все. “Кусто Агро” на 70% оновило парк техніки, поповнивши його новими тракторами, сівалками, агрегатами передпосівного обробітку, плугами тощо. 

Запроваджені новими інвесторами сучасні технології дозволяють постійно удосконалюватись у галузі сільського господарства, а нова техніка позитивно вплинула на цьогорічний урожай. Працюємо у повній співпраці, дослухаємося до порад один одного, що позитивно впливає на якість роботи та добробут людей”, — додає Олег Володимирович. 

Цьогоріч у господарстві 645 га було відведено під озимий ріпак, 340 га склав озимий ячмінь, 958 га — озима пшениця, 1270 га засіяли соняшником, 1500 га — кукурудзою.

Посівну кампанію розпочали із посіву соняшнику. На жаль, посів кукурудзи через несприятливі погодні умови, а саме надмірну кількість опадів, було відтерміновано, проте посівну ліщинські аграрії завершили вчасно, і на процес вегетації погода суттєво не вплинула. Жнива розпочалися з обмолоту ячменю, який тут зібрали у максимально стислі строки. Після чого відразу розпочали молотити озимий ріпак.

Зернові культури порадували урожайністю. Так, урожайність озимого ячменю склала 62 ц/га, озимої пшениці — 71 ц/га. Такими показниками ми завдячуємо насамперед запровадженій технології вирощування культур, а також високоякісному насінню, яким нас забезпечила компанія. Неабияку роль відіграла нова техніка, яка дозволяє контролювати посів, а відтак сприяла якості польових робіт”,  — каже головний агроном Олег Павлович Харчук. 

У господарстві сподіваються на гарний урожай. Уже розпочали посівну кампанію з озимого ріпаку. Провели оранку й культивацію, внесли мінеральні добрива. 

Цей рік став переконливим доказом, що запроваджену на полях СТОВ “Ліщинське” технологію точного землеробства потрібно впроваджувати і надалі. Вона має чимало плюсів, які дозволяють отримувати гарні врожаї”, — підсумовує агроном. 

Головним для компанії, як відомо, є турбота про орендодавців. СТОВ “Ліщинське” налічує 2000 пайовиків.

Спочатку люди з недовірою ставилися до нових орендарів. Але зміни в позитивну сторону почали відбуватись відразу, тому  довіра до інвесторів почала зростати. Люди побачили, що “Кусто Агро” вміє працювати не тільки в полі, а й допомагати людям. 

Ми намагаємося максимально донести соціальні програми, що впроваджує “Кусто”, які значно покращують добробут селян, допомагають вирішити чимало соціальних питань, Як бачимо, вони вселяють довіру в орендодавців. До прикладу, сьогодні по допомогу до компанії звернулися близько 40 людей,” — додає Олег Володимирович.  

Крім цього, компанія почала вирішувати проблеми і з закладами соціальної сфери. 

Було виділено близько 40 тис. грн на капітальний ремонт сходів у Сінгурівській ЗОШ. У Пряжівській ЗОШ було встановлено нові вікна. Розроблений соціальний проєкт і по Ліщинському старостаті — збір коштів на побудову дитячого майданчику. 

Керівництво СТОВ “Ліщинське” завжди долучається до організації та проведення свят, зокрема Днів села. І цей рік не став винятком.

“Турбота про орендодавців і надалі залишатиметься пріоритетним завданням у нашій роботі. Ми всіляко допомагатимемо вирішувати їхні проблеми. Адже для мене як керівника це є найголовнішим. А для цього потрібно багато працювати, покращуючи роботу підприємства, ось тільки б погода не стала на заваді”, — підсумував директор.