День незалежності Казахстану святкується 16-17 грудня, тому ми підготували матеріал про досягнення цієї країни та кілька цікавих фактів про неї.

Казахстан — один зі світових лідерів експорту пшениці та борошна

Середній показник експорту пшениці 5-8 млн тонн, а борошна 2,5 млн тонн. Основні експортні ринки: Узбекистан, Туркменістан, Таджикистан, Киргизстан, Афганістан та Китай. У цьому році експорт пшениці виріс, а муки навпаки — впав.

Країна отримала 300 млрд інвестицій з моменту оголошення незалежності

Найбільші інвестори з ЄС, США, Великобританії, Японії, Канади і т. д. Також була затверджена Національна інвестиційна програма 2018-2022 рр., де пріоритетні галузі — машинобудування, видобуток і переробка нафти та газу,  харчова промисловість.

У рейтингу Doing Business 2019 Казахстан посів 28-му позицію

Експерти Світового банку аналізують країни за 10-ма індикаторами для складання рейтингу легкості ведення бізнесу. Казахстан в ньому випереджає такі країни, як Росія (31-е), Польща (33-тє), Україна (71-е).

За роки незалежності було побудовано 3200 км доріг

Більша частина з них — в рамках державної програми з розвитку доріг “Нұрли жол”, а до 2021 року планується реконструювати ще 4,4 тис. км. А також зробити платним проїзд дорогами республіканського значення.

Казахстан входить в топ-7 країн, де найшвидше розвивається обробна промисловість

За 2010-2017 рр. в рамках реалізації державної програми реальний приріст в обробній промисловості склав 29%. Обсяг іноземних інвестицій збільшився в 1,4 рази.

Казахстан — провідний виробник верблюжого молока в Центральній Азії

У 2017 році загальне поголів’я верблюдів склало 190,6 тис. голів, основне середовище проживання тварин південно-західні регіони країни, де знаходиться 120 млн га пасовищ. У галузі — великий потенціал для розвитку, оскільки попит на верблюже молоко перевищує наявні можливості виробництва.

Проведення міжнародної виставки “Експо-2017” в Астані

Виставка відбулася під патронатом Міжнародного бюро виставок, основною її темою стала відновлювальна енергія. Спеціально для її проведення був створений музей енергії майбутнього “Нур Алем“.

У Казахстані 5,5 тис. років тому вперше був одомашнений кінь

В городищі Ботай під час археологічних розкопок знайшли жирові молекули кобилячого молока на черепках глиняного посуду, що стало доказом наявності домашніх коней у поселенні.