Нещодавно Володимир Сірий розповів про плани щодо розвитку “Кусто Агро Фарминг” журналістам журналу “МеханікПро” та газети “Мій Кусто”. Ми підготували найважливіші тези з розмови і пропонуємо їх вашій увазі.

“Кусто Агро” — приклад вдалих іноземних інвестицій в українську економіку

Власники компанії  ТОВ “Кусто Агро” з Казахстану. І це яскравий приклад гарного інвестування у сільськогосподарську галузь України. Приклад компанії демонструє, що іноземні інвестиції — це впевненість у завтрашньому дні, адже багато хто сьогодні боїться вкладати кошти у новітні технології, бо не знає, що буде завтра. Крім того, це неабиякі надходження для країни, можливість розвивати інші галузі.

У планах збільшення земельного банку до 25 тисяч гектарів

Компанія “Кусто Агро” розпочинала свою роботу у 2011 році із будівництва елеваторів. Сьогодні тут працює три елеватори потужністю 90 тисяч тонн. Маємо в обробітку 11, 5 тис. га землі, у планах розширитися до 25 тисяч.

ТОВ “Кусто Агро Фарминг” був створений для того, аби забезпечити елеватори сировиною без зайвих ризиків. На початковому етапі було складно — показники врожайності не досягали бажаного рівня, а фінансові результатати також бажали кращого. Компанія багато працювала, щоб змінити ситуацію. Змінювалась техніка, випробувались різноманітні технології, культури й сорти, сівозміни. І сьогодні вже можна констатувати — компанія “Кусто Агро” досягла хороших показників урожайності і має непогані фінансові здобутки.  

“Кусто Агро” активно розвиває садівництво

В цьому році компанія розпочала розвиток нового напрямку —  садівництва. Перший сад створено у Баранівському районі Житомирської області — там посадили 15 га суниць садових. Уже зібрали перший урожай — результатом задоволені.

Садівництво — це частина соціального проекту, бо дає змогу створити нові робочі місця. У планах стільки ж суниці висадити у Калинівському районі.

На осінь заплановано закладання вишневого саду у Хмельницькій області. А у Баранівському районі буде висаджуватись смородина. Всього компанія має намір під цей напрямок відвести до 5% усього земельного банку.

“Кусто Агро” має сертифікат на органічну продукцію. Нею зацікавлена Європа

Розпочинається будівництво ферми на 1200 корів

Компанія має ферму на 300 дійних корів. Тепер розпочинається будівництво нової ферми на 1200 голів. Це вже давно планувалось, але через бюрократичну тяганину — старт будівництва затримався на два роки.

Жнива важкі через несприятливі погодні фактори

Компанія вже завершила збирати ріпак, зараз відбувається збір пшениці. Роботи ведуться у Житомирській та Хмельницькій областях. Засуха навесні та затяжні дощі зараз суттєво вплинули на урожайність. Планувалось зібрати 6,5 центнерів з га, але фактичні показники — 6,3-6,4 центнерів з га, вся пшениця третього класу.

Пізні сорти культур в меншій мірі потрапили під вплив погодних умов. Сої, наприклад, така погода пішла на користь — спостерігається хороший приріст. Кукурудза та соняшник також у гарному стані.

“Кусто Агро” завжди вчасно виплачує орендну плату пайовикам

Яким би не видався сільськогосподарський рік, “Кусто Агро” вчасно виплачує орендну плату за землю якісним зерном. Компанія уважно ставиться до пайовиків. В цьому році було підвищено відсоток орендної плати.  Крім цього, діє програма, згідно з якою пайовик може отримати орендну плату за три роки наперед.