Журнал The Ukrainian Farmer підготував матеріал про нашу компанію для випуску присвяченого найефективнішим українським агрокомпаніям.

“Кусто Агро” було засноване у 2010 році і на сьогоднішній день має земельний банк у 11500 га. Угіддя розташовані у трьох областях: Вінницькій. Хмельницькій та Житомирській. Основним напрямком діяльності є рослинництво, вирощуються такі культури як озима пшениця, озимий ріпак, жито, горох, соя, кукурудза і соняшник.  Озимі культури займають близько 45% площ, решта відведена під ярі. В минулі роки застосовувались системи мінімального та нульового обробітку ґрунту, однак вони не виправдали себе з багатьох причин. Тому зараз на всіх землях підприємства перейшли до “класики” і отримують стабільні врожаї в будь-яких умовах.

За останній час було проведено масштабну технічну модернізацію, на придбання нової техніки було витрачено близько 2-х млн доларів. Основним об’єктом інвестицій стали трактори John Deere 8-серії потужністю від 310 до 370 к.с. Один з цих тракторів був придбаний на гусеничному ходу, на пробу, і перший рік експлуатації довів, що його можливості значно більші, ніж у машин на колесах.

Близько 60% техніки може працювати із системами точного землеробства. Наприклад, просапні сівалки Kinze модернізували, встановивши обладнання від Precision Planting. І вже минулого року отримали відчутний результат на кукурудзі та соняшнику шляхом точного розкладання насіння та дотримання глибини висіву. Крім того збільшилась швидкість висіву (приблизно на 20%), що дало змогу виконати посівні роботи в більш оптимальні строки.

В підприємстві створена ефективна диспетчерська служба, яка охоплює практичну усі виробничі процеси. Сюди сходиться інформація від агрономічної та інженерної служб, звідси здійснюється керування технологічними процесами, контроль та облік матеріальних цінностей. Все це неабияк впливає на кінцевий результат – заробітки компанії.

Підприємство має три власних елеватори загальною потужністю біля 90 000 тонн. Усі вони розташовані у Вінницькій області: в Жмеринці, в Козятині і в Липовці. Окрім зберігання власної продукції елеватори приймають зерно від інших фермерів. В даному підрозділі є навіть власний залізничний парк з 20 вагонів-зерновозів українського виробництва. Наші реалії такі, що вчасне виконання контрактів по експорту зерна можна забезпечити лише маючи вагони.

Наразі підприємство має невеличку власну ферму ВРХ на 300 дійних корів. В минулому році досягли 19 літрів надоїв на корову. Хоча кілька років тому цей показник не перевищував 11 л. Було докорінно змінено підхід до харчування, складання раціонів та заготівлі кормів, і в результаті було отримано позитивний відгук. Однак це ферма наразі виступає тренувальним майданчиком перед початком будівництва сучасного потужного комплексу на 1200 голів дійного стада у селі Липному Любарського району Житомирщини. Тут плануються добові надої по 35 літрів, для чого буде закуплено високопродуктивне поголів’я за кордоном. У разі успіху буде збудовано другу чергу на 3000 голів.

Довідка: ТОВ “Кусто Агро” орендує 11500 га землі, займається рослинництвом і має невелику ферму ВРХ на 300 голів дійного стада. В підприємстві створена ефективна диспетчерська служба, використовується сучасна високопродуктивна техніка, впроваджуються системи точного землеробства. Зберігання представлено трьома елеваторами у Вінницькій області загальною потужністю 90 000 тонн.