Сергій Дзюмка, голова диспетчерської служби “Кусто Агро”, розповів про впровадження інновацій у компанії, а також про тенденції розвитку систем точного землеробства загалом.

Найбільш активно розвиваються такі напрями точного землеробства:

  • збір точних даних та автоматизація їхньої обробки;
  • прогноз врожайності;
  • розрахунок норм посіву або внесення ЗЗР;
  • диференційоване внесення.

Зараз в Україні з’явився інтерес до технологій точного землеробства. У нас популярні такі самі технології точного землеробства, що і по всьому світу. В Україні спостерігається тренд на проведення конференцій або виставок, що пов’язані або з точним землеробством, або з агро-IT”, — зазначив Сергій Дзюмка.

Технології точного землеробства, що впровадженні “Кусто Агро”

Щодо технологій точного землеробства, які вже впроваджені на виробництві “Кусто Агро”, то наразі це Cropio для збору та аналізу польових даних. В цьому додатку на смартфоні можна побачити дані щодо стану вегетації, складу ґрунту та температурні показники кожного окремого поля.

В ньому також доступний GPS-моніторинг місцеперебування обладнання в полі та дані різних датчиків для контролю за погодою чи використанням палива технікою. Цей додаток дозволяє відстежувати та коригувати всі аспекти виробничого процесу, не спостерігаючи його безпосередньо.

Також було запроваджено програмне забезпечення climate fieldview з датчиками Precision Planting для точного висіву, які встановлені на сівалки Kinze. Precision Planting може точно висівати насіння на однакову глибину та відстань.

“Дані про висів передаються до головного офісу, де ми можемо порахувати кількість використаного насіння”, — зазначив Сергій Дзюмка.  

Які технології плануються до впровадження

В поточному році “Кусто Агро” планує впроваджувати диференційоване внесення добрив за допомогою новітніх розкидачів та датчиків.

“Головне для успішного впровадження технологій точного землеробства — це ентузіазм та моніторинг ринку людиною, яка відповідальна за це. У нас в “Кусто Агро” є така людина”,  — додав голова диспетчерської служби.

Ринок точного землеробства дуже динамічний, і тому те, що вважається інновацією та ефективним рішенням сьогодні, за рік уже таким не буде. За новинками потрібно слідкувати дуже уважно, а для цього потрібен справжній інтерес до справи.

Ще один важливий фактор — принципове рішення керівництва про впровадження технологій точного землеробства. Це доволі тривалий та трудомісткий процес, в якому бувають заминки або тимчасові проблеми, тому дуже важливо це усвідомити перед початком.

Як розвиватиметься точне землеробство в майбутньому

“Майбутнє точного землеробства — в автоматизації збору даних та їхньої обробки. Ефективне землеробство буде розвиватися у напрямку ліквідації окремої звітності.

В майбутньому не буде потреби витрачати час на формування звіту та аналітики, тому що всі дані про розвиток рослин, стан ґрунту, погодні умови, витрати та прибутки будуть формуватись автоматично в режимі реального часу і будуть доступні онлайн.

Інший тренд точного землеробства — підвищення ефективності через обробку даних по окремій ділянці поля. На основі чого будуть розроблятися карти диференційованого обробітку ґрунту, норми висіву насіння, внесення необхідної кількості добрив, ЗЗР та інші”, — підсумував Сергій Дзюмка.