Урожай кукурудзи щороку збільшується. Це відбулося внаслідок серйозної роботи щодо інтенсифікації технологій вирощування культури. В матеріалі розповідаємо про фактори, які вплинули на досягнення результатів.

Ще кілька років тому середній урожай кукурудзи становив близько 5 тонн. Володимир Сірий, очоливши “Кусто Агро Фарминг”, прийняв кілька стратегічно важливих рішень. По-перше, було змінено технологічний підхід до ґрунтообробки. А по-друге — закуплено сучасну техніку та впроваджено системи точного землеробства. Результат не примусив довго чекати: вже третій рік врожайність культур лише збільшується. І за підсумками минулого року, залікова вага кукурудзи складала 10,6 тонн/га.

Володимир Сірий особисто їздив на поля кукурудзи, щоб оцінювати її стан у процесі росту. Результати були хорошими: стебла вдвічі вище за середній зріст людини, качани добре наповнені, листя здорове, насиченого зеленого кольору.

Ретельний вибір гібриду кукурудзи

Значну увагу було приділено й вибору гібриду кукурудзи. Для цього спеціально створено велике демо-поле.

“Кожен виробник насіння запевняє, що його продукт найкращий. Однак урожайність різних гібридів у різних умовах також буде різною. Тому ми вирішили протестувати їх на своїх полях. На ділянці площею 108 га тестуються різні гібриди кукурудзи. Посіяні вони по чотири рядки, які окремо збираються. Технологія всюди однакова: попередник — соняшник, оранка, внесення калію, фосфору, навесні — закриття вологи, удобрення азотом, культивація, внесення ЗЗР і т. д. Мета – створити однакові умови для росту різних сортів та визначити ті, що демонструють найбільшу врожайність на наших землях та з використанням наших технологій. Таке внутрішнє тестування практикуємо вже третій рік не лише на кукурудзі, а й на соняшнику. Минулоріч на тестових полях висіяли 54 гібриди соняшнику і 104 гібриди кукурудзи різних виробників”, — розповідає Володимир Сірий.

Система точного висіву

Посів на цьому полі здійснювався придбаною минулого року 16-рядною сівалкою Kinze із системою Precision Planting, яка автоматично відключає сошники на краю поля. Є можливість в онлайн-режимі підраховувати точну кількість насінин, висіяних на одиницю площі, та одразу передавати ці дані в офіс компанії.

Найголовніша перевага такого агрегату — чітке відсікання насіння без його пошкодження та розкладання на однакову глибину і відстань. Це призводить до того, що між рослинами немає конкуренції. Для просапних культур, зокрема кукурудзи — це дуже важливо.

Система моніторингу

Щоб точно зафіксувати урожайність кожного гібрида на демо-полях, минулого року на соняшнику та кукурудзі було протестовано систему моніторингу. Для цього додатково придбали передавачі даних. В перспективі,  інформація зі спеціальних датчиків буде надходити в офіс компанії в режимі онлайн. На основі отриманих даних буде формуватися карта, на яку можна буде накладати карту посіву.

Коли збирається кукурудза з демо-полів, реєструються два показники: вологість зерна та урожайність. На експериментальних ділянках були сорти кукурудзи, які досягали врожайності 170 ц/га.

В сільському господарстві не існує дрібниць. Увагу потрібно приділяти всьому — від вибору насіння до зберігання врожаю. Тільки в такому випадку вдасться досягти хороших результатів.