Поради, які допоможуть садівнику правильно підготувати сад до зимівлі. 

  1. В першу чергу садівнику потрібно скопати землю навколо дерева, починаючи від самого стовбура. Щоб не пошкодити товсті коріння, лопату треба занурювати на глибину ⅓. Оптимальний радіус скопування — від 1-1,5 метра, в залежності від розміру дерева. 
  2. Після цього можна починати працювати з деревом. Спочатку потрібно зачистити штамб — нижню частину стовбура. Відмерла кора накопичує шкідників, які псують структуру дерева, тому садівнику потрібно очищувати дерево від неї. 
  3. Щоб не пошкодити дерево, потрібно знімати кору тупою частиною ножа. Потім зафарбувати ті частини спеціальною фарбою або вапном. Якщо ж вирішили використовувати фарбу, то обирати потрібно ту, що містить антисептик. 
  4. Зазвичай дерева починають фарбувати знизу до перших скелетних гілок, заповнюючи всі тріщини. Розчини з антисептичними засобами запобігають появи грибків, шкідників та інших негативних факторів, які можуть пошкодити дерево. Щоб захистити дерева від гризунів можна також використовувати садовий бинт з нетканинного матеріалу.