28 лютого відбувся І форум Баранівської ОТГ Розвиток у партнерстві”. Захід зібрав підприємців, які мають власний бізнес як на території громади, так і за її межами. До форуму долучився Алішер Тяжин, генеральний директор ТОВ “Кусто Агро”.

Форум “Розвиток у партнерстві” дав змогу представникам бізнесу та місцевій владі розпочати діалог про співпрацю для покращення добробуту місцевого населення. Захід зібрав понад 200 учасників, серед яких: приватні підприємці, представники місцевих підприємств, фермерських господарств, кооперативів, депутати міської ради, старости, представники громадянського суспільства.

Організаторами форуму виступили Баранівська ОТГ, ГО “Інститут громадянського суспільства”, команда з реалізації Грантового проєкту ЄС “Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ”, КУ “Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР”.  

Резолюція форуму

Учасники дискутували про взаємозалежність влади та бізнесу, шляхи розвитку підприємств і Баранівської громади, про державну підтримку, кредитування, оподаткування (нові зміни до законодавства).

Ознайомившись із досягненнями та проблемами, які виникають у процесі розвитку місцевої економіки Баранівської громади, учасники форуму обговорювали запропоновану резолюцію.

Всі учасники погодились, що досягти успіху на шляху розвитку бізнесу та розбудови громади можливо лише за умови співпраці органів місцевого самоврядування й підприємців. Саме завдяки їхній діяльності формується місцевий бюджет.

Ягідне господарство

Про масштаб інвестицій в межах Баранівської громади, створення робочих місць та плани щодо вирощування й переробки органічної продукції розповів Алішер Тяжин, генеральний директор ТОВ “Кусто Агро”. Він наголосив, що протягом останніх двох-трьох років ягідний бізнес у селі Суємці активно розвивається. 

Сьогодні сума інвестицій “Кусто Агро” для розвитку ягідного органічного бізнесу на території Баранівської ОТГ складає приблизно $1 млн. Минулого року під час сезонного збору ягід на підприємстві офіційно працювало близько 300 людей, за яких “Кусто Агро” сплатило податки до місцевого бюджету.