Kusto Agro

Традиційно у листопаді аграрії відзначають своє професійне свято – День працівників сільського господарства. Це свято своєрідний підсумок польових робіт, які добігають свого завершення. Яким видався 2021-й для компанії Кусто Агро, з якими викликами довелося зустрітися, чи вдалося втілити усе задумане розповів заступник Генерального директора Кусто Агро з виробництва Володимир Васильович Сірий.

– Володимире Васильовичу, як вдалося спрацювати цього року?

– Кожен рік різниться від іншого своєю специфікою. 2021-й розпочався холодною затяжною весною, що не могло не вплинути на вегетаційний розвиток рослин. Культури росли повільно, фази розвитку відставали. Аномальна спека влітку так само стала стресовим випробовуванням для рослин. Щоправда, порадувала   тепла осінь, яка була максимально сприятливою для збирання

урожаю. Це дозволило вчасно, швидко та якісно провести жнива

пізньої групи зернових. Як і планували, напередодні свята працівників сільського господарства закінчили збирання кукурудзи і вийшли на фінішну пряму з обробітку ґрунту. Загалом компанія цього року спрацювали професійно та ефективно.

Відомо, що компанія Кусто Агро є прихильником нововведень у сільському господарстві. Які цього року було запроваджено інновації, і чи можемо говорити про результат?

– Щороку клімат заставляє нас мислити по-іншому, а відтак постійно змінювати підходи у виробництві. Сьогодні, наприклад, обробіток ґрунту і рослин суттєво відрізняється від того, яким був у минулому. З кожним роком ми все гостріше відчуваємо нестачу вологи. Саме тому частіше використовуємо технологію, яка її зберігає і поглиблює в нижні горизонти ґрунту, частково робимо меліорацію. Цього року більше уваги приділили глибокому рихленню. Заклали великий експеримент, посіявши ріпак на 230 га без обробітку ґрунту, тобто по технології Pro-til . До речі, маємо непогані сходи. При цьому отримали і економію коштів, і економію вологи. Так само вперше компанія надала перевагу рідким добривам. Результатом задоволені. Плануємо їх застосовувати надалі, адже ці дорогі і якісні добрива у короткий термін ефективно впливають на розвиток рослин. Також у 2021-му ми спробували вносити дронами засоби захисту рослин. Робили це на різних культурах і цим нововведенням залишилися так само задоволені. У майбутньому робитимемо це на більших площах. Дрони, на відміну від обприскувачів, не пошкоджують рослини, а відтак і урожай більший. Зізнаюся, це задоволення не з дешевих, але оскільки кількість цієї сучасної техніки на ринку збільшується, то сподіваємося, що ціна в майбутньому стане прийнятнішою.

-Що сьогодні відбувається на полях компанії?

  • Сьогодні закінчуємо обробіток ґрунту. Далі ставитимемо техніку на зберігання і ремонт, аби навесні вчасно розпочати весняно-польові роботи.

-Як у Кусто Агро ставляться до ініціатив колективу?

  • Робота компанії будується за принципами безумовної поваги, відкритості та взаємовигідного партнерства. І, як показав 2021-й рік, цей процес постійно вдосконалюється. Пандемія змінила й зміцнила команду кустовців. Відтепер ми максимально більше часу проводимо на полях господарств, де ведемо діяльність. Що позитивно впливає і на дух команди, і на розвиток виробництва. Наші працівники завжди безперешкодно можуть поспілкуватися з керівництвом, внести пропозицію, щодо покращення роботи. Таке спілкування, скажу відверто, породжує довіру і підтримку. Ми намагаємося дослухатися до думки кожного. Раціональні пропозиції знаходять місце у роботі нашої команди.

 Кусто Агро пощастило зібрати команду справжніх професіоналів. Людей, яким небайдужа ані доля компанії, ані земля, на якій вони працюють. І це по-справжньому радує.

– Що побажаєте своїм аграріям з нагоди професійного свята?

– Щиро вітаю усіх аграріїв Кусто Агро, наших пайовиків, людей, чиї серця навіки віддані нашим рідним просторам: полям, лісам і річкам. Людей, чиї руки щодня трудяться заради духмяного хліба на нашому столі. Шаную та дякую всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом. Міцного здоров’я вам, злагоди, невичерпних життєвих сил і нових здобутків! Нехай під мирним небом щедро родять ниви, у родинах панує достаток і благополуччя, а в серці кожного живе щастя, радість і впевненість у завтрашньому дні.

Awesome Work

Інші публікації