Kusto Agro

Кінець року – це пора підбивати підсумки, говорити про проблеми і про здобутки. Звісно, основний фактор, який мав визначальний вплив на агросезон-2022, — це війна. Тому першою і головною задачею компанії Кусто Агро було забезпечення безпеки людей. Потім, оцінивши ризики та усвідомлюючи нашу відповідальність як аграрної компанії, що продовольча безпека в цей тяжкий період надзвичайно важлива, було вирішено, що би не сталось, а посівну провести потрібно обов’язково.  Оперативно зреагували на зміну структури посівних площ, зменшили площі під кукурудзу та посіяли гречку для забезпечення продовольчої безпеки країни. 

Крім небезпеки в полях, в аграріїв було й чимало інших перепон для проведення посівної: проблеми з логістикою, паливом та матеріалами для посівної. Проте завдяки злагодженій роботі команди та правильному плануванню, підприємства Кусто Агро були забезпечені всім необхідним та вчасно завершили посів ярих культур. 

2022 став роком пошуку нових можливостей в сфері експорту та логістики. Через закриття портів команда Кусто Агро відкрила нові шляхи експорту через Польщу, Молдову,  Румунію та Угорщину. Ми  навчилися планувати, і це допомагає у виробництві, навіть у такий непростий час. Суттєвою перевагою також став власний парк вагонів, адже в будь-якому випадку компанія не  залежить від експедитора і не несе додаткові затрати на оренду вагонів, враховуючи що транзитний час іноді перевищував 3 місяці. Завдяки цьому вдалося реалізувати урожай минулого року та звільнити ємності для зберігання зерна нового врожаю.  

Наприкінці літа склалися сприятливі умови для посіву озимих культур, проте збиральна компанія восени стала новим випробуванням. Таких складних погодних умов, які були цієї осені, аграрії не пригадують вже давно. І хоча ніхто не може управляти погодою, проте можна ефективно розпоряджатися наявними ресурсами. Тому команда постійно моніторила дані, завжди тримала техніку напоготові, продовжуючи збір врожаю при будь-якій можливості. Загалом жнива 2022 тривали майже чотири місяці.  

Сезон, безперечно, був складним, разом ми подолали багато викликів і знайшли нові можливості для росту. Продовжуємо тримати аграрний фронт та працювати заради майбутнього України!

Awesome Work

Інші публікації