Kusto Agro

Погодні умови, пандемія та нові законодавчі рішення. Чим запам’ятався 2020 рік? Про основні рішення, досягнення та проблеми, що виникали на агровиробництві у поточному році, розповів Володимир Сірий, директор “Кусто Агро Фармінг”.

Які труднощі виникали і що вдалося зробити?
Погодно-кліматичні умови — найголовніша проблема, яка знизила потенціал урожайності не тільки в агрохолдингу “Кусто Агро”. Через недостатню кількість вологи, холодну весну і серпневу засуху не вдалося вийти на максимально запланований результат. Посуха особливо вплинула на ярі культури — сою та кукурудзу. Також осінні дощі не дали змогу оперативно дозбирати соняшник та кукурудзу.

Однак команда “Кусто Агро” попри несприятливі погодні умови швидко знаходила рішення і завдяки цьому отримала непогані врожаї. Оперативні збори команди онлайн, чіткі позиції щодо закупівлі та донаймання техніки, зміни елеватора поставки дали змогу мінімізувати втрати.

Чи вплинув коронавірус на активність робочого процесу?
У “Кусто Агро” впродовж карантинного періоду захворіли на коронавірус 5% працівників. Час від часу команді доводилося змінювати чи підміняти людей, однак на технологічний процес це аж ніяк не вплинуло. Компанія закупила всі необхідні засоби індивідуального захисту: маски, респіратори, антисептики. Також ввели індивідуальну роздачу обідів у спецпакетах, щоб уникнути скупчення працівників.

Чи вдалося підвищити продуктивність?
Цьогоріч завдяки компанії “Поділляагрозахист” вдалось випробувати технологію Cultan, яка дозволяє вносити дозовано і точково КАС, РКД та інші рідкі добрива в ґрунт на фіксовану глибину 6-7 см; краплі добрива залишаються поруч із рослинами, які потім їх споживають. Таким чином отримали 10% прибавки до врожайності кукурудзи на демонстраційній площі.

У 2020 році закупили автоматичний пенетрометр для власних автомобілів та частково змінили підхід до ґрунтообробки. Спочатку випробовували ґрунт, потім виконували відповідну ґрунтообробку — оранку чи глибоке рихлення. Далі досліджували структуру ґрунту, ущільнення тощо. За весь період свого існування компанія “Кусто Агро” вперше провела глибоке рихлення на площі у 5 тис. га.

Також в цьому році посіяли 75 га пшениці за системою нульової обробки ґрунту No-till з міжряддям 35 см і густотою у 2 млн насінин. Компанія Precision Planting надала диски, які дали змогу висівати пшеницю, але погода внесла свої корективи. Деякі площі кукурудзи у фізичній вазі давали 15 т з га, але, на жаль, основний масив потрапив під засуху і зрештою потенційний врожай отримали не повністю.

Плани на наступний рік
Компанія “Кусто Агро” планує закупити дві інженерні системи Cultan для підживлення озимої пшениці, озимого ріпаку та кукурудзи. Також будуть частково використовуватися рідкі добрива на 3,5 тис. га посівів кукурудзи та соняшнику, щоб прискорити ріст рослин та вберегти їх від стресу під час похолодань.

Awesome Work

Інші публікації