Kusto Agro

2020 рік став викликом для багатьох підприємств — стрімке поширення коронавірусної інфекції, кілька локдаунів та режим карантину. Значних змін зазнали правила поведінки та організація праці. Про досвід роботи ТОВ “Елеваторна компанія “Кусто Агро” в цих непростих умовах розповідає Микола Польський, інженер з охорони праці.

Створення безпечних умов праці при поширенні COVID-19
Як тільки в Україні почав ширитись коронавірус, керівництво “Кусто Агро” вжило заходів, щоб максимально знизити можливість інфікування COVID-19 на всіх структурних підрозділах підприємства. Зокрема було організовано дистанційний режим роботи для невиробничих підрозділів. Оскільки зупинити роботу елеваторів неможливо, були переглянуті та змінені графіки та режим роботи для мінімізації контактів між працівниками та оптимальної продуктивності праці. Всі виробничі об’єкти ми повністю забезпечили засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами для рук і робочих поверхонь. В кожному підрозділі є безконтактні інфрачервоні термометри, і це дозволяє щодня проводити температурний скринінг працівників із внесенням даних до журналів та контролювати їхнє самопочуття. Додатково на підлозі біля кожного входу-виходу ми встановили спеціальні дезінфікуючі килимки, а в робочих приміщеннях — кварцові лампи.

Відповідно до рекомендацій МОЗ, ми розробили інструкції з чіткими вказівками щодо постійного використання засобів індивідуального захисту, проведення щоденних санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів, обов’язкових правил поведінки та дистанціювання для зменшення ймовірності можливого зараження працівників.

Як підвищували епідеміологічну безпеку
Для “Кусто Агро” найцінніший актив — це люди, тому їхня безпека завжди в пріоритеті. Для профілактики ми закупили для всіх працівників вітамінні комплекси, а також пульсоксиметри, щоб люди могли регулярно вимірювати рівень кисню у крові.

Компанія “Кусто Агро” уклала угоду з приватною лабораторією та медичним центром для безкоштовного швидкого тестування на COVID-19 та консультацій від лікаря до повного одужання працівника, у якого виявили хворобу. Всі ці заходи в комплексі показали високу результативність для створення безпечних умов праці, проте не могли контролювати ймовірність зараження працівників у неробочий час.

Карантин на елеваторі
Якщо у працівника виявлено ознаки коронавірусної інфекції, обов’язково направляємо його на тестування та забезпечуємо медичний супровід. Коли у грудні 2020 року на одному з елеваторів захворіли декілька працівників, керівництво вирішило впровадити повний двотижневий карантин на об’єкті, щоб запобігти поширенню вірусу. Співробітники структурного підрозділу, які ймовірно контактували з хворими, пройшли тестування та перебували на самоізоляції.

Щоб не допустити фінансових та виробничих витрат, роботу перерозподілили між іншими підрозділами. А за цей час на елеваторі ми провели повну дезінфекцію приміщень спеціальним дезінфікуючим засобом. Після завершення двотижневого карантину працівники одужали, відпочили та з новими силами повернулися до роботи.

ТОВ “Елеваторна компанія “Кусто Агро” оперативно і ефективно зреагувала на ситуацію, що дозволило працювати без перебоїв у складний час і зберегти здоров’я своїх працівників.

Awesome Work

Інші публікації