Kusto Agro

В аграрному бізнесі кожен рік складний і приносить певні нові виклики та можливості, на які потрібно вчасно реагувати, підлаштовуючись під умови. Нетиповості цьому року додали особливі умови, що позначилися на всій роботі аграрного ринку, — пандемія та аномальна посуха.

Про особливості роботи “Кусто Трейдинг і Логістика” в 2020 році, зокрема про відвантаження, цінову політику та організаційні зміни, розповіла Олена Бескупська, генеральний директор “Кусто Трейдинг і Логістика”.

Неврожай по країні спричинив встановлення нетипових цін на агропродукцію, в тому числі на пшеницю, соняшник і кукурудзу — три основні культури “Кусто Агро”. Якщо в південних регіонах країни ситуація з урожаєм була катастрофічною і говорити про позитивні моменти з ціною не доводиться, то на півночі господарства мали змогу скористатися подорожчанням продукції.

У наших регіонах проблем додала погода при зборі врожаю. Якщо торік було легше збирати кукурудзу, бо стояла досить суха осінь, то цього року виникали перебої через дощі. Ми активніше залучали наймані комбайни для пришвидшення збирання та навіть купили два бункери-перевантажувачі, щоб легше було розвантажувати комбайни на полі.

Деякі нелогічні й нетипові зростання ціни протягом сезону було складно пояснити лише внутрішніми чинниками. Наприклад, великий вплив на ціну кукурудзи у Чорноморському регіоні мала купівля Китаєм великої партії культури у США, складні погодні умови в Північній та Південній Америці, коливання ціни на нафту, а також початок вакцинації проти COVID-19.

Логістика. Залізничні перевезення
Падіння врожайності в Україні мало позитивні наслідки не тільки в збільшенні ціни на продукцію, а й в розвантаженні залізничного сполучення.

“Якщо порівнювати маркетингові роки, то цей рік проходить трохи легше в плані відвантаження. Перш за все на це вплинула менша кількість урожаю, що розвантажило залізничну систему. Другий чинник — майже повна відсутність пасажирських перевезень у зв’язку з коронавірусом. Менша кількість потягів і більш вільні маневрові тепловози на станціях надали можливість прискорити оборотність наших вагонів. Це позитивно позначилося на роботі залізниці і на процесі відвантаження нашого зерна”, — розповідає Олена Бескупська, генеральний директор Кусто Трейдинг і Логістика”.

Наприкінці літа 2020 року в комерційних структурах компанії відбулися організаційні зміни – створено комерційний департамент. На базі компанії, що займається трейдингом і логістикою було інтегровано функції відділу постачання з метою об’єднання всіх комерційних функцій, управління грошовими потоками на вході і на виході в одній службі та мінімізації фроду. На сьогодні ми значно вдосконалили процес управління закупівлями, кожна людина на своєму місці чітко знає свій функціонал. Це дозволяє оперативно реагувати на зміни в бізнес-середовищі у зв’язку з пандемією COVID-19 та ефективно підготуватися до посівної кампанії 2021 р.

Наразі ми забезпечили підприємствам фармінг посівним матеріалом, ЗЗР, добривами, паливом та запасними частинами для техніки повною мірою. Важливо зазначити, що всі закупівлі ми проводимо на тендерній основі через ПО APS Tender на офіційному сайті “Кусто Агро”. Це допомагає нам пропонувати чесне та взаємовигідне партнерство, адже в нас чіткі та прозорі умови для контрагентів.

Awesome Work

Інші публікації