Kusto Agro

До дня незалежності України ми підготували добірку найважливіших досягнень агросектору за роки незалежності України.

Рекорди врожайності зернових та овочів

Вже декілька років поспіль Україна продовжує оновлювати рекорди за врожайністю зернових. Цьогоріч врожай зернових та олійних культур сягнув 98 млн т, а експорт — 62 млн т — це найбільший показник за всю історію незалежності. Також країна отримала $9,6 млрд і зайняла 2-е місце у рейтингу експортерів після США. 

Минулого року відновила історичний рекорд експорту плодоовочевої продукції. Експорт збільшився на 9,4% у порівнянні 2018 році, і на 20,1% більше, ніж у 2017 році.

Асоціація з ЄС: безмитні квоти на експорт сільської продукції

З 1 жовтня 2017 р. ЄС запровадив додаткові безмитні тарифні квоти на сільськогосподарську та харчову продукцію, яка користується найбільшим попитом в ЄС. Завдяки підписанню цієї угоди, Україна оновила свої правила маркування продукції, виконала санітарні та фітосанітарні вимоги ЄС та розширила можливості для малих та середніх фермерських господарств і таким чином вийшла на новий етап зовнішньої торгівлі. 

Спецрежим ПДВ

Починаючи з 2017 року на вимогу МВФ влада скасувала спеціальний режим ПДВ і аграрії перейшли на загальну систему оподаткування. Натомість прийшли бюджетні дотації, які сьогодні допомагають регулювати АПК України. 

Хоча рослинництву і відновили відшкодування ПДВ при експорті, що призвело до збільшення вартості закупівель, тваринництву не так пощастило. Перехід до загальної системи оподаткування відзначився для агровиробників скороченням доходів та збільшенням витрат на корми, які складають близько 60% у собівартості виробництва.

Відкриття ринку землі

У 2020 році влада ухвалила рішення щодо ринку землі. Відповідно до закону, прийнятого 31 березня 2020 року, з липня 2021 року скасовується мораторій на продаж аграрної землі — це чи не найважливіше рішення, яке держава прийняла за роки незалежності України.

Впровадження точного землеробства

Протягом незалежності наша держава почала активно модернізувати агропідприємства. На сьогодні існують десятки компаній, які вже запровадили точне землеробство для підвищення врожайності та рентабельності виробництва. Завдяки використанню різних технологій, починаючи з вдосконалення посівних агрегатів і закінчуючи датчиками моніторингу стану полів, Україна постійно оновлює рекорди по збору врожаю і займає високий рейтинг на міжнародній арені.  

“Кусто Агро” також впроваджує технології точного землеробства на своїх господарствах і ефективно використовує інновації задля підвищення врожайності та економії природних ресурсів. 

“Сільське господарство в даний час вже в значній мірі є цифровим. Точне землеробство — використання датчиків, безпілотних літальних апаратів, даних та робототехніки — здатні внести радикальні зміни до сталого сільського господарства за рахунок підвищення врожайності, ефективного використання води та скорочення використання шкідливих хімічних забруднювачів, таких як пестициди” — наголосив Алішер Тяжин, генеральний директор компанії “Кусто Агро”.

Awesome Work

Інші публікації