Kusto Agro

Директор “Кусто Агро Фарминг” Володимир Сірий розповів про стан справ в полі, а також про роботу R and D відділу компанії.

Наразі компанія завершує підживлення кукурудзи. А також планує обробити ще раз озиму пшениці. Приняли таке рішення через погодні умови — були рясні опади. Також лишилось обробити 600 га кукурудзи страховими гербіцидами нікосульфоронової групи.

Окрім цього завершили плановий ремонт комбайнів і тепер розвозимо по господарствах. Орієнтовно з 5 липня збиратимемо урожай. 

Погодні умови були складні. Якщо пригадуєте, зима безсніжна з незначною кількістю опадів. В результаті продуктивної вологи були на 40% менше від норми. А потім в квітні-травні були заморозки. Ріпак і пшениця — постраждали. Потрібно було виводити зі стресового стану, вносити амінокислоти.  Але завдяки нашим агрономічній та інженерній службам нам вдалось мінімізувати негативний вплив. 

Інженерна служба добре і вчасно підготувала всю техніку. Тому ми оперативно і в оптимальні терміни здійснили посів, а також внесли ЗЗР. Все було зроблено на відмінно”, — Володимир Сірий. 

Загалом в цьому році “Кусто Агро” зробило акцент на наступні культури: кукурудза — 9200 га, ріпак — 4780 га, пшениця — 3900 га, соняшник — 4000 га, соя — 1480 га. 

Традиційно “Кусто Агро” поповнює парк сучасною технікою. Цьогоріч було придбано обприскувач Case Patriot 4430 з шириною захвату штанги 36 м.
Раніше ми придбали обприскувач Case з шириною захвату штанги 36 м, від добре себе зарекомендував, тому в цьому вирішити взяти 36 метрів для більшого покриття. Також встановили систему, щоб відразу і гербіциди вносити.  Але це нова система, тому виробники ще її відпрацьовують. Ми торік масштабно закупили техніку, тому в цьому просто точково підсилювали наш парк техніки”— Володимир Сірий. 

“Кусто Агро” активно займається впровадженням підходів точного землеробства. В роботі використовує системи FieldView та Cropio. FieldView використовується при посіві і при внесенні добрив та ЗЗР. Тепер планується встановлення на комбайни.  

Також почав свою роботу  R and D відділ. 

Ми багато дослідів заклали — близько 180. Це більше, ніж за усі попередні роки роботи. Комбайни будуть картографувати збір врожаю, всі моменти оцифруємо і проаналізуємо. Це робимо для того, щоб виявити помилки, усунути їх і досягнути оптимальної урожайності. 

Зараз ми декілька видів добрив використовуємо, вносимо різні норми при посіві кукурудзи. Також різні норми висіву пробуємо — від 65 тис. до 80 тис. І потім будемо збирати усі дані та аналізувати. Дуже велика робота очікує, яка дасть нам необхідну інформацію для підвищення продуктивності.

Тестуємо й нову для України систему Cultan — це технологія точкового внесення рідких азотних добрив безпосередньо у ґрунт. Ми проводимо випробування на площі 4 га. Обладнання надала компанія “Поділля Агрозахист”, — підсумував Володимир Сірий.

Awesome Work

Інші публікації