Kusto Agro

10 листопада відбулась агробізнес-конференція OK Agro, на якій Алішер Тяжин, генеральний директор “Кусто Агро”, розповідав про фармінг, основнi проблеми та ризики, що виникають у роботі.

Робота 24/7

“Фермер має бути завжди онлайн, спостерігати за даними, які отримує, та розумітись не тільки на технологічних аспектах, а й вивчати фінансові, економічні, політичні чинники, оскільки їх сукупність впливає на розуміння ринку. Якщо фермер вміє правильно вирощувати, то повинен уміти й правильно продавати”, — говорить Алішер Тяжин, генеральний директор “Кусто Агро”.

В агроіндустрії регулярно надходить великий обсяг даних. Важливо в цьому ритмі 24/7 розуміти технології та їх значення для підвищення ефективності й  контролю виробничого процесу. 

“Будь-яке господарство, що починає свою виробничу діяльність, перші 2-3 роки приймає великі виклики та проблеми, в тому числі факти крадіжок. На 100% побороти таку проблему не вдасться, однак потрібно знизити цей показник до мінімального значення. Ось що відбувається від самого початку”, — продовжує Алішер.

Цілісна філософія команди

На старті агрокомпанії тестують культури, повертаються до попередніх ідей, але потім вибудовується розуміння, що сіяти, як працювати і, головне, з якою командою. Дуже важливо, щоб в колективі було цілісне мислення.

“Спочатку агрохолдинги вступають у корпоративні конфлікти, що, власне кажучи, закономірно для агробізнесу, який зростає. Однак важливим етапом є формування команди однодумців зі спільною філософією. Припустимо, фермер продає кукурудзу на порт за придатною ціною, і дуже важливо, щоб він зміг показувати своїм ставленням, що продає не тільки кукурудзу, а й демонструє філософію менеджменту”, — продовжує Алішер.

Систематизація агробізнесу. AgTech-технології, якими користується “Кусто Агро”

Важливим аспектом також є цифровізація агробізнесу. “Кусто Агро” працює, як і більшість прогресивних агрокомпаній, із базовим набором інструментів. Компанія використовує систему Cropio, щоб чітко розуміти, що відбувається на кожній ділянці поля, як розвиваються культури тощо. Також компанія стежить за індексом вегетації, рівнем опадів, проводить технологічні операції і скаутинг, який дозволяє швидше отримувати інформацію про те, що відбувається з розвитком рослин, і вчасно реагувати на проблеми.

“З точним землеробством потрібно поводитися дуже обережно, оскільки інтерпретація даних часто буває не зовсім об’єктивною. Ми робимо картографування врожайності, де також виникають похибки: відхилення врожайності до 10-15%. Дуже важливо мати правильну аналітику, добре її оцифровувати і перевіряти.

В агробізнесі важливо відчувати сам бізнес, заглиблюватись у деталі, оскільки фармінг має багато зовнішніх і внутрішніх чинників. Потрібно сісти, затвердити план і йти за ним. Наведу приклад: цього року технологічну карту на наступний рік ми змінювали 15 разів, що зрештою призвело до прийняття правильного рішення щодо культури, яку будемо сіяти. 

Цього року ми посіяли озимі, вважаємо, що є хороший фактор ціни; були проблеми з урожаєм першої зернової групи, тому торгова компанія запропонувала не відходити повністю від озимих культур. Цього року посіяли пшеницю за технологією No-Till, а наступного плануємо сіяти ярі культури за цим же принципом”, — підсумував Тяжин.

Awesome Work

Інші публікації