Kusto Agro

У Києві відбувся казахстансько-український інвестиційний форум, в якому взяли участь держслужбовці та представники агробізнесу, серед яких генеральний директор “Кусто Агро” Алішер Тяжин.

Організаторами заходу виступили МЗС Казахстану, Kazakh Invest і Торгово-промислова палата України. Глава палати Геннадій Чижиков зазначив, що домовленості двох сторін сприяє значному розвитку сільського господарства, оскільки зростає кількість спільних українсько-казахстанських підприємств.

“Казахстан і Україна чудово взаємодіють один з одним. Обидві змінюються дуже динамічно, в тому числі й структура економіки; з’являється велика кількість нових підприємств, нових інтересів і наше завдання привернути увагу і відродити новий інтерес до взаємодії між нашими країнами”, — зазначив Президент торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Казахстан і Україна пов’язують дуже довгі бізнес-відносини. Торговий оборот між країнами в 2019 склав $ 1,3 млрд. Казахстан займає стратегічно важливе місце розташування в центрі Євразії, на перетині великих торгових шляхів. Вигідними перевагами ведення бізнесу з Казахстаном є його членство в Євразійському економічному союзі, що забезпечує доступ до ринку з сукупністю ВВП близько $ 2,2 млрд.

Переваги для інвесторів в Казахстані

У Казахстані проводитися цілеспрямована робота для забезпечення комфортного інвестиційного та бізнес кліматів. Для потенційних інвесторів в пріоритетних секторах економіки передбачено звільнення від податків, митних зборів, видача натурних грантів у вигляді землі, підведення інфраструктури коштом держави й інші преференції. 

Для всіх інвесторів створена спеціалізована національна компанія Kazakh Invest, основне завдання якої залучати не тільки прямі іноземні інвестиції, а й супроводжувати інвесторів в постінвестиційний період. 

“Між Україною і Казахстаном успішно розвивається взаємодія в агропромисловому комплексі. Головний вектор співробітництва — розвиток м’ясного і молочного тваринництва та їх технологічний супровід, підвищення менеджменту галузей із залученням українського досвіду, будівництво молочних комплексів, селекція зернових культур і т.д.” — наголосив Аскар Шокибаєв, Голова Комітету з інвестицій МЗС РК.

За даними Kazakh Invest, в період з 2005 по 2019 роки українські підприємці інвестували в Казахстан $148,5 млн. У Казахстані зареєстровані 1 399 компаній з участю капіталу з України, з них активно діють 935 суб’єктів бізнесу.

У підсумку представники форуму підписали кілька меморандумів про співпрацю в сферах поновлюваних джерел енергії, фармацевтики, агропромислового комплексу та машинобудування.

Awesome Work

Інші публікації